tabletka antykoncepcyjna dla mężczyzn

W Stanach Zjednoczonych prowadzone są badania, które mają przybliżyć naukowców do stworzenia tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. Sprawdźcie szczegóły. 

Jeżeli mowa o tabletkach antykoncepcyjnych to zawsze mówi się o nich w kontekście kobiet. Jednak na Uniwersytecie w Waszyngtonie prowadzone są badania umożliwiające stworzenie tabletki antykoncepcyjnej dla mężczyzn. O szczegółach opowiada jedna z głównych badaczek dr Stephanie Page. Mówi o tym, że prowadzone są testy specjalnej pigułki, która zmniejszałaby poziom testosteronu u mężczyzn. Byłaby ona stosowana raz w miesiącu i nie wpływałaby negatywnie na nastrój ani funkcje seksualne.

Mózg działa na mięśnie, które są ważne w procesie prokreacji. Wszystkie właściwości męskie są podtrzymywane przez hormon, który my dajemy mężczyznom – powiedziała Page. – Wiemy, że musimy zablokować produkcję spermy i klucz w stworzeniu środka tkwi w obniżeniu do minimum jej koncentracji – tłumaczyła.

Kobieta opowiedziała, że to hormony w mózgu odpowiadają za produkcję testosteronu i spermy. Pigułka doprowadziłaby do zablokowania wspomnianych hormonów, co sprawiłoby wstrzymanie produkcji nasienia.

Kolejnym krokiem w badaniach ma być ustalenie, czy pigułka doprowadzi do wystarczającego zmniejszenia produkcji przez mężczyzn spermy, aby mogła być skutecznym środkiem antykoncepcyjnym. W tej chwili nie jest znana dokładna data zakończenia badań, ani czy środek trafi kiedykolwiek do sprzedaży.

Co myślicie o takim sposobie antykoncepcji?

(Źródło: msn.com)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.