private photos (calculator%)

Zanana aplikacja udająca kalkulator znika z App Store’a. Private Photos (Calculator%) to popularna aplikacja, w której można ukrywać zdjęcia, filmy, ale do galerii przejście jest możliwe dopiero po wpisaniu kodu na platformie, która wygląda jak typowy kalkulator. Apple usuwa ją ze swojego sklepu pod naciskiem policji. 

Private Photos (Calculator%) to aplikacja, która udaje kalkulator, a tak naprawdę jest prywatną galerią, bazą filmów i grafik. Jest popularna wśród studentów i uczniów, którzy pod przykrywką pracy z kalkulatorem zajmują się swoimi sprawami. Treściami można się także dzielić wysyłając wiadomość poprzez aplikację. Po zainstalowaniu jej na swoją komórkę ikona wygląda jak zwykła ikona kalkulatora.

I to wzbudziło podejrzenia brytyjskiej policji. Okazało się, że Private Photos (Calculator%) wykorzystują najmłodsi użytkownicy smartphonów, którzy ukrywają nieodpowiednie treści przed swoimi rodzicami. Program firmy Digital Mind został już usunięty z bazy aplikacji dostępnych na iPhone. Apple szybko zareagowało na doniesienia policji i usunęło ze swojego sklepu tę aplikację jak i inne należące do Digital Mind. Na tym jeszcze nie koniec. Ich pracownicy postanowili prześwietlić także inne tego typu aplikacje i sukcesywnie je usuwają.

Private Photos (Calculator%) nigdy nie było dostępne za to na platformie Google, w sklepie Play. Jednak są na niej dostępne inne tego typu aplikacje, które pozwalają ukryć galerię. Na razie Google nie podjęło żadnych działań, które usuwałaby aplikacje umożliwiające ukrycie galerii.

(Źródło: businessinsider.com)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.