kosmetyk za 2 złote

Kosmetyki z aptek – często o nich zapominamy. Wspomagają pielęgnację, a  kosztują dużo mniej niż produkty znanych marek. Niekiedy zdarza się, że są także skuteczniejsze. Przypominamy o cudownej maści cynkowej. 

Maść cynkowa ma bardzo prosty skład: tlenek cynku i wazelina jako substancja pomocnicza. W aptekach kosztuje tylko kilka złotych. Jej cena waha się od 2 do 4 złotych. Ten kosmetyk występuje także w postaci pasty cynkowej. Maść jest bardziej tłusta, a pasta zawiera więcej cynku, przez co ma postać gęstego, pudrowego kremu.

Kosmetyk działa wysuszająco i ściągająco. Dodatkowo w małym stopniu działa także antybakteryjnie. Idealnie nadaje się do walki z pojawiającymi się od czasu do czasu wypryskami. Nie zaleca się stosowania tej maści lub pasty w długotrwałym leczeniu trądziku – wtedy najlepiej zgłosić się do dermatologa. Jednak jak wiemy wypryski na naszych twarzach najbardziej lubią pojawiać się wtedy, gdy następnego dnia mamy imprezę lub ważne wystąpienie w pracy. Na takie niespodzianki ten kosmetyk działa cuda. Potrafi poradzić sobie z nimi w ciągu jednej doby. Produkt ten można stosować także na opryszczkę. Jest też dobrym remedium stosowanym po depilacji woskiem. U części osób po woskowaniu pojawiają się czerwone punkty. Wtedy można zastosować maść cynkową, która złagodzi uboczne efekty zabiegu.

Maść cynkową stosujemy punktowo. Jeżeli stosujemy ją na twarz to tylko w miejscu, gdzie pojawiają się wypryski. Tlenek cynku ma właściwości wysuszające, a nie chcemy, żeby skóra na powierzchni całej twarzy była sucha.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.