Istnieją sytuacje, kiedy potrzebujemy skorzystać z samochodu, jednak nie możemy użyć naszego własnego auta. Jeszcze jakiś czas temu pierwszy wyborem byłaby taksówka. Czasy się zmieniają i dziś dla wielu osób najlepszym i najszybszym środkiem transportu w takich sytuacjach będzie Uber.

Co to jest Uber?

Uber to amerykańska firma, która zaproponowała swoim klientom nowatorskie rozwiązanie. Otóż przedsiębiorstwo to stworzyło specjalną aplikację na smartfony, za pomocą której pasażerowie i kierowcy mogą znaleźć siebie nawzajem. Dzięki temu koszt przejazdu jest niższy niż ma to miejsce w przypadku tradycyjnych taksówek. Co ważne, Uber nieustannie poszukuje kierowców do współpracy. Wystarczy jedynie wejść na stronę internetową firmy i zarejestrować się w serwisie. Jest to więc znakomity sposób na zarabianie dodatkowych pieniędzy.

Gdzie działa Uber?

Uber to firma o zasięgu globalnym. Nic dziwnego, bowiem każdy może zainstalować aplikację na swoim telefonie. W 2014 roku Uber obecny był w 45 krajach świata. Trzeba przyznać, że rozwój firmy jest naprawdę imponujący – została ona założona w 2009 roku w San Francisco jako start-up.

Uber obecny jest w największych miastach. W Polsce można korzystać z aplikacji na przykład w Warszawie, Krakowie, Wrocławiu czy też Poznaniu. Z innych miast europejskich natomiast warto wymienić takie metropolie jak Londyn, Paryż, Rzym czy Madryt. We wszystkich tych miastach, Uber śmiało konkuruje z taksówkami, których kierowcy mają coraz trudniejsze zadanie, aby przebić się na rynku.

Dlaczego Uber jest tak popularny?

Przyczyną sukcesu Ubera jest przede wszystkim wygoda. Dziś, w dobie telefonów z dostępem do Internetu, zamówienie kierowcy za pomocą smartfona nie stanowi większego problemu. Ponadto największą zaletą z punktu widzenia każdego klienta jest atrakcyjna cena. Kolejną zaletą platformy jest jej ogólnoświatowy zasięg. W prosty sposób można więc zamówić przejazd będąc za granicą.

Świat się zmienia, a wraz z nim zmieniają się zwyczaje ludzi. Jeszcze do niedawna wszyscy chętnie korzystali z komunikacji miejskiej lub taksówek, jednak rozwój technologii sprawił, że pojawiły się nowe możliwości. Jedną z nich jest właśnie Uber, który z roku na rok zdobywa nowych zwolenników na całym świecie.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.