Przyszłość trenera ogłasza Apoloniusz Tajner
foto. sportowefakty.pl

Zawodnicy, działacze związku i kibicie zastanawiali się czy obecny trener Polaków pozostanie na swoim stanowisku. Jego kontrakt wygasa wraz z końcem tego sezonu. Apoloniusz Tajner zdradził decyzję Stefana Horngachera.

Kibice martwili się o to, czy Stefan Horngacher pozostanie nadal trenerem polskiej reprezentacji skoczków narciarskich. Trenerowi wygasa kontrakt wraz z końcem sezonu. Wątpliwości czy austriacki szkoleniowiec pozostanie w polskiej drużynie podsycał fakt, że rodzima federacja złożyła mu ofertę. Dziś Apoloniusz Tajner mógł w końcu ogłosić na jakim etapie są rozmowy z Austriakiem. 

Mogę powiedzieć, że mamy go, bo już wszystko omówiliśmy. Natomiast Horngacher jeszcze poprosił o czas do Planicy. Musi wrócić do domu i porozmawiać z żoną. Mieszka w Niemczech, więc gdyby od razu odpowiedział „tak, zgoda”, to mógłby mieć w domu nieprzyjemności. Mogę ujawnić jeden szczegół, że była oferta z austriackiego związku, ale Horngacher odmówił. Na dziewięćdziesiąt parę procent mogę powiedzieć, że zostanie u nas – w rozmowie w radiu zapinamypasy.pl mówi szef PZN. Jeżeli nic się nie zmieni, to oficjalne ogłoszenie nowej umowy nastąpi po ostatnich zawodach w Planicy.

Jak zdradza Tajner pierwsze rozmowy odbyły się już w lipcu. Kolejne podczas igrzysk olimpijskich w Pjongczang. W czasie pierwszego spotkania zasygnalizowano Horngacherowi chęć przedłużenia współpracy bez względu na wynik. W Pjongczang Stefan Horngacher przyszedł z wypełnioną kartką i przedstawił, na jakich warunkach może go interesować kontynuacja. Faktycznie była tam sześciocyfrowa kwota, ale mówił, że to jest nieistotne, bo z tym się dogadamy. Przedstawił jednak inne rzeczy, które będą bardzo kosztowne, czyli wdrożenie nowych technologii i pomysłów – zdradza Tajner.

Na razie nowe pomysły są owiane tajemnicą.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.