Cristiano Ronaldo

O tym, czy Cristiano Ronaldo opuści Real Madryt eksperci dyskutowali od kilku miesięcy. Teraz informacja została oficjalnie potwierdzona i zdradzono nawet kwotę jaką nowy klub Portugalczyka musiał za niego zapłacić. Robi wrażenie. 

Transfer Cristiano Ronaldo do Juventusu Turyn kończy pewną epokę. Piłkarz grał w drużynie Realu Madryt przez 9 lat, rozegrał przez ten czas 438 meczy i strzelił 451 bramek. Wielokrotnie zdobywał nagrody indywidualne i razem z drużyną sięgał po najważniejsze trofea. Jednak jak poinformował klub Cristiano Ronaldo chciał odejść i wystosował taką prośbę do władz. W oficjalnym oświadczeniu klub zapewnia, że Real Madryt zawsze będzie domem dla zawodnika.

Transfer piłkarza wywołał wiele emocji wśród kibiców i ekspertów. Sportowiec podpisał z Juventusem Turyn czteroletni kontrakt. A jego wynagrodzenie w nowym zespole będzie wynosić 30 milionów euro rocznie.

Innym ciekawym aspektem finansowym jest kwota jaką włoski klub zapłacił za transfer. Początkowo mówiło się, że transakcja kosztowała Juventus 105 milionów euro. Jednak klub zdradza kulisy transferu i ujawnia, że Ronaldo kosztował ich 112 milionów euro. Z tej kwoty 100 mln euro w ciągu najbliższych dwóch lat wpłynie na konto Realu Madryt, natomiast 12 mln euro klub z Turynu wyda na niezbędne opłaty związane z transferem (m.in. do FIFA).

Ogromna inwestycja już się opłaciła – wartość klubu wzrosła o prawie 40 procent. W efekcie wartość rynkowa drużyny z Turynu sięga już prawie miliarda euro.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.