11 listopada podczas ostatniej rundy cyklu Drift TROPHY w Toruniu zawodnicy Aforti Yujin Drift Team sięgnęli po kolejny w tym sezonie dublet. Najlepszy okazał się Mikołaj Zakrzewski, a drugi był Jan Sobierajski. Dzięki temu wynikowi Mikołaj Zakrzewski przypieczętował swoje zwycięstwo w całym cyklu.

Ostatnia runda cyklu Drift TROPHY w Toruniu zakończyła polski sezon driftingowy. Stąd też chęć ostatniej w tym roku rywalizacji na torze spowodowała, że do województwa kujawsko-pomorskiego zjechali się najlepsi drifterzy w kraju. Wśród nich nie zabrakło zawodników Aforti Yujin Drift Teamu, którzy w sezonie 2019 w cyklu Drift TROPHY byli bezkonkurencyjni – Mikołaj Zakrzewski prowadził w klasyfikacji generalnej, a tuż za nim był Sebastian Szymański – i tylko katastrofa mogła spowodować, że zakończą cykl bez pozycji na podium. Niespodzianki jednak nie było.

Już kwalifikacje, które odbyły się w niedzielę, 10 listopada, pokazały bardzo dobrą dyspozycję zawodników poznańskiej drużyny. Na 2. pozycji uplasował się Sebastian Szymański, 10. był Jan Sobierajski, a 17. Mikołaj Zakrzewski. Dało to zawodnikom Aforti Yujin Drift Team dobrą pozycję startową do poniedziałkowych (11 listopada) finałów, w których rywalizowali z przeciwnikami w systemie par (słabszy z danej pary odpadał).

W finałach zawodnicy Aforti Yujin Drift Team wspięli się na wyżyny swoich umiejętności. Bezkonkurencyjni tego dnia okazali się Mikołaj Zakrzewski i Jan Sobierajski, którzy dotarli aż do ścisłego finału. W decydującej rozgrywce najlepszy okazał się Zakrzewski i potwierdził swoją dominację w cyklu Dirft TROPHY (trzy z czterech tegorocznych rund). Natomiast nieco gorzej niż koledzy z drużyny spisał się Sebastian Szymański, który zakończył rywalizację w Toruniu na 10. pozycji.

Mimo przegranej w finale nie czuję niedosytu – mówi Jan Sobierajski z Aforti Yujin Drift Team. – W decydującym starciu przyszło mi rywalizować z kolegą z drużyny i już wtedy można było powiedzieć, że niezależnie od rozstrzygnięcia to będą dla nas dobre zawody. Jest to kolejna tegoroczna runda Drift TROPHY, którą kończymy z dubletem i to jest najważniejsze dla naszej ekipy – podsumowuje Sobierajski.

Dobre wyniki Aforti Yujin Drift Teamu przełożyły się na klasyfikację generalną. Mikołaj Zakrzewski całkowicie zdominował cykl Drift TROPHY i mając na koncie trzy indywidualne zwycięstwa sięgnął po tytuł najlepszego zawodnika w sezonie. Natomiast na trzeciej pozycji uplasował się Sebastian Szymański, któremu niewiele zabrakło do tytułu wicemistrza.

Ten tytuł to piękne podsumowanie mojego najlepszego sezonu w karierze – mówi Mikołaj Zakrzewski z Aforti Yujin Drift Team. – Przez cały rok niemal wszystko układało się perfekcyjnie. Team przygotował mi świetny samochód, dzięki wspólnym treningom z kolegami z drużyny ciągle podtrzymywałem formę, a dzięki sponsorom mogliśmy sobie pozwolić na solidne przygotowanie. Mam nadzieję, że po takim zakończeniu roku następny sezon będzie dla mnie jeszcze lepszy – dodaje Zakrzewski.

Mikołaj Zakrzewski zwycięstwem w Drift TROPHY potwierdził, że w tym roku dołączył do najlepszych drifterów w Polsce. Poza bardzo dobrą dyspozycja w tym cyklu, m.in. był drugi w zawodach cyklu Drift OPEN w Czarnej Górze czy zajmował pozycje na podium podczas rund Driftingowych Mistrzostw Polski. Dzięki bardzo dobrej formie, lider Aforti Yujin Drift Team zapewnił swojej drużynie pokazowe udziały w tak prestiżowych zawodach jak Gymkhana GRiD 2019 czy Rajd Barbórka 2019 (pokaz driftu).

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.