żółta wstążka
foto. facebook.com/TheYellowDogProject

Żółta wstążka na smyczy lub szyi psa to ważny symbol. Specjalnie dla Was wyjaśniamy, o co chodzi i skąd w ogóle wziął się pomysł na taką akcję. 

Żółta wstążka na smyczy psa lub przewiązana na jego szyi to nie tylko ozdoba, to przede wszystkim symbol, który przekazuje informację dla ludzi – nie podchodź, a tym bardziej nie podbiegaj, nie dotykaj, potrzebuję spokoju. 

Taki komunikat może jednoznacznie wskazywać na to, że to zwierzę jest zagrożeniem dla człowieka. Jednak nie do końca o to chodzi. Żółta wstążka jest elementem działającej od dawna akcji The Yellow Dog Project, która zwraca uwagę na przestrzeń osobistą psów. To znak dla innych, że czworonóg potrzebuję spokoju. Powodem może być po prostu strach przed obcymi, trauma po okresie przebywania w schronisku choroba lub kwarantanna. Kierując się dobrem zwierząt powinniśmy orientować się w sygnałach, które wysyłają nam ich właściciele.

https://www.facebook.com/funduszmigotkowy/photos/a.1835929256646664.1073741834.1835451616694428/2024190807820507/?type=3&theater

The Yellow Dog Project, czyli organizacja dzięki której akcja z żółtymi wstążkami nabrała tempa i stała się rozpoznawalna rozpoczęła swoją działalność w 2012 roku. Teraz są aktywni w 40 krajach świata, a do ich społeczności należy ponad 100 tysięcy osób. Sami o sobie piszą, że są organizacją, która zajmuje się przestrzenią psów i zachowywaniem dystansu. Niekoniecznie zajmują się psami agresywnymi, częściej chodzi o psy, które mają kłopoty z lękiem przed innymi. 

Ważne, aby zapamiętać, że żółta wstążka niesie za sobą dużo więcej niż ciekawy wygląd psa. Psiarze apelują, aby wzajemnie się szanować i respektować zasady, które obowiązują w środowisku.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.