węgiel leczniczy

Węgiel leczniczy znany jest przede wszystkim jako środek używany w walce z zatruciami pokarmowymi. Jednak jest to bardzo bogaty w właściwości produkt. Jego dodatkowym plusem jest niska cena. Sprawdź na jak wiele różnych sposobów możesz wykorzystać węgiel leczniczy.

O właściwościach węgla leczniczego pisał już Hipokrates. Jest to produkt, którego właściwości są ciągle odkrywane. Oto kilka ciekawych i nietypowych zastosowań węgla leczniczego.

Wspomaga pielęgnację jamy ustnej

Węgiel dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym usuwa bakterie z jamy ustnej. Dodatkowo można stosować go jako kurację wybielającą zęby. Doskonale usuwa przebarwienia np. po kawie. Można przygotować miksturę na zęby z dwóch tabletek węgla i jednej łyżki oleju kokosowego lub zastosować sam węgiel rozkruszając tabletkę prosto na szczoteczkę. Po zabiegu należy ponownie umyć zęby zwykłą pastą.

Jest rozwiązaniem na zatkane pory

Węgiel otwiera zapchane pory. Po nałożeniu maseczki na twarz skóra będzie gładka z widocznie mniejszą liczbą zaskórników. Dla cer ze skłonnością do świecenia się węgiel będzie świetnym rozwiązaniem.

Dobrze działa na włosy

Węgiel oczyszcza skórę głowy. Nadaje włosom świeżości, dodatkowej objętości, a do tego sprawia, że włosy są bardziej sypkie. Węgiel wspomaga walkę z łupieżem, dobrze radzi sobie z usuwaniem go, a do tego jest naturalnym składnikiem i nie obciąża skóry głowy.

Pomaga w walce z trądzikiem

Tutaj także węgiel leczniczy może pomóc. Ma właściwości przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze, co jest bardzo istotne przy doborze kosmetyków dla cery trądzikowej. Produkt ten świetnie oczyszcza skórę – dodatkowy plus przy walce z trądzikiem.

Przyśpiesza gojenie ran

Jest świetnym produktem na rany i zadrapania. Dzięki swoim właściwościom antybakteryjnym dobrze sprawdza się przy ugryzieniach pszczół i komarów.

Wyciąga truciznę z ran

Afrykanie i Aborygeni robią okłady z węgla leczniczego, żeby wyciągnąć truciznę z ran po ugryzieniach jadowitych węży, skorpionów i pająków. Te okłady mogą pomóc, dlatego że węgiel ma właściwości detoksykujące.

Zastosowanie w dietach

Zastosowanie węgla w dietach jest swego rodzaju nowinką. Ten trend pojawił się na zachodzie, w związku z rosnącą popularnością detoksów żywieniowych. Węgiel dzięki temu, że pochłania toksyny jest wykorzystywany jako dodatek do smoothies i koktajli.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię