ile zarabia się na mundialu

Sportowy głód emocji jest już mocno odczuwalny. Do rozpoczęcia mistrzostw świata w Rosji został już tylko jeden dzień. A ile zarabia się na mundialu? Sumy wbijają w fotel.  

Mecz otwarcia mistrzostw świata w piłce nożne 2018 odbędzie się już jutro. Inaugurujący pojedynek stoczą ze sobą drużyny Rosji i Arabii Saudyjskiej. Pierwszy gwizdek usłyszymy o godzinie 17.00.

Nagrody i premie

32 drużyny, które zagrają na piłkarskich mistrzostwach świata w Rosji, zarobią na mundialu łącznie 400 milionów dolarów. Drużyna, która zwycięży dostanie od FIFA premię w wysokości 38 milionów dolarów. To prawie o 10 procent więcej, niż w poprzednich mistrzostwach w Brazylii. Premie rosną wraz z awansem. Każdy z narodowych zespołów, który zagra w Rosji otrzyma do podziału ok. 8 mln dolarów. Im drużyna wyżej zajdzie podczas mundialu, tym wyższą premię dostanie. Na konto ćwierćfinalistów wpłynie nawet po 16 mln dolarów, za trzecie miejsce piłkarze dostaną 24 mln, a wicemistrzowie będą mogli cieszyć się z kwoty 28 mln dolarów. Te sumy naprawdę robią wrażenie!

Ceremonia otwarcia

Zanim rozpocznie się czwartkowy mecz, a tym samym całe mistrzostwa będziemy mogli oglądać ceremonię otwarcie, która rozpocznie się ok. godziny 16. Ma być skupiona na akcentach muzycznych i trwać około pół godziny. Wśród gwiazd, które zobaczą kibice z całego świata będą m.in. Robbie Williams, Aida Garifullina i Ronaldo.

Polscy kibice będą mogli obejrzeć pierwszy mecz naszej reprezentacji już 19 czerwca w Moskwie, który zostanie rozegrany z Senegalem. W kolejnym spotkaniu Biało – Czerwoni zmierzą się z Kolumbią. Ten mecz został zaplanowany na 24 czerwca w Kazaniu. Fazę grupową podopieczni Adama Nawałki zakończą 28 czerwca w Wołgogradzie, gdzie powalczą z Japonią.

Emocje, radość, łzy to elementy gwarantowane podczas całych mistrzostw świata. Dla kibiców, którym nie udało się kupić biletów na stadion i oglądać rozgrywek z trybun przypominam, że w całej Polsce będą organizowane strefy kibica, gdzie razem z innymi będziecie mogli dzielić się swoimi przeżyciami. A naszej drużynie życzę powodzenia!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię