Łódź

The Independent w swojej rubryce „48 hours in” nazwał Łódź najlepszym europejskim miastem, o którym nie słyszałeś. Doceniono jego szybką metamorfozę oraz niskie ceny.

W rozmowach z obcokrajowcami można zauważyć, że Polska im się podoba i jest dla nich atrakcyjnym miejscem wycieczkowym. Ostatnio na brytyjskiej stronie www.independent.co.uk ukazał się artykuł na temat Łodzi. W swoim cyklu „48 hours in” przedstawili polską Łódź, którą nazwali najlepszym europejskim miastem, o którym prawdopodobnie nie miałeś pojęcia.

Dziennikarka zwróciła uwagę no to, że miasto w ciągu ostatniej dekady przeszło ogromną metamorfozę. – Na opuszczonych budynkach pojawiają się murale. Dawne fabryki włókiennicze zamieniają się w kompleksy z hotelami, butikami, restauracjami i barami na świeżym powietrzu. To świetnie, bo miasto przyciąga więcej ludzi podróżujących w interesach niż dla przyjemności, dzięki czemu ceny lotów i hoteli są niższe w weekendyczytamy w artykule.

W dalszej części artykułu mamy przewodnik po Łodzi, autorka poleca m.in łódzką aleję gwiazd i legendarną szkołę filmową. Zachęca także do odwiedzenia charakterystycznych miejsc dla tego miasta, czyli ulicy Piotrkowskiej i pomnika Twórców Łodzi Przemysłowej. Za duży plus uznano możliwość wejścia do dwóch muzeów za 16 złotych, mowa tutaj o MS1 oraz o MS2.

Pozytywne wrażenie zrobiła także łódzka gastronomia i niskie ceny w lokalach. Autorka opisuje takie miejsca jak: Koperek Bistro, Lokal Restaurant, Klub Spadkobierców i MITMI Restobar. Autorka tekstu poleca również przestrzeń Off Piotrkowska.

Pozytywna opinia Elli Buchan zachęca do odwiedzin. Skusicie się?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię