supersamochody

Ekskluzywne auta od zawsze stanowiły przedmiot pożądania wielu ludzi na całym świecie. Nic dziwnego, piękne i szybkie maszyny mają w sobie coś, co może się podobać. Co ważne w przypadku wielu takich pojazdów ich zakup to doskonała lokata kapitału. Ich wartość bowiem nieustannie rośnie, ze względu na ich ekskluzywność. Jakie są więc najdroższe samochody świata.

LykanHypersport

LykanHypersport to auto arabskiego producenta W Motors. Samochód ten ujrzał światło dzienne w 2013 roku, podczas salonu samochodowego w Katarze. Pojazd ten znany jest przede wszystkim z gier komputerowych, na ulicy to absolutna rzadkość nawet w najbogatszych krajach świata. Dlaczego? Lykan kosztuje 3,4 mln dolarów. Co otrzymamy za tę kwotę? Arabskie superauto dysponuje sześciocylindrowym silnikiem typu bokser o mocy 760 KM. Moc ta gwarantuje przyspieszenie do „setki” na poziomie 2,8 sekundy i prędkość maksymalną 395 km/h.

Lamborghini Veneno

Super samochodyto coś, w czym zawsze specjalizowali się włoscy producenci. Stąd też obecność Lamborghini w gronie najdroższych samochodów nikogo nie dziwi. Veneno to model jubileuszowy, który powstał z okazji pięćdziesięciolecia marki. Konstrukcyjnie samochód bazuje na modelu Aventador, jednak jego produkcja była bardzo mocno limitowana – jedynie trzy egzemplarze. Pod maską znajdziemy widlasty dwunastocylindrowy silnik o mocy 750 KM. Prędkość maksymalna to 355 km/h, zaś pierwsza „setka” pojawia się na liczniku po upływie 2,5 sekundy. Cena? 4,5 mln dolarów.

Maybach Exelero

Drogie auta potrafią również robić Niemcy. Najlepszym tego przykładem jest Maybach Exelero. Maybach to legendarna luksusowa marka należąca obecnie do koncernu Daimler AG. Exelero to model, który powstał w 2005 roku dla firmy Fulda zajmującej się produkcją opon, która potrzebowała szybkiego samochodu do testów opon. Za napęd pojazdu odpowiada dwunastocylindrowy motor z podwójnym turbodoładowaniem, który generuje moc 700 KM i rozpędza samochód do prędkości ponad 370 km/h.

Najdroższe samochody świata to przede wszystkim sportowe pojazdy, które zostały wyprodukowane w bardzo niewielkiej liczbie egzemplarzy. Nic dziwnego, przecież to, co jest rzadkie, zawsze jest cenne. Co ważne, takie samochody nie tracą, lecz stale zyskują na wartości.

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię