kierowcy ciężarówek uratowali samobójcę

Policja w Detroit otrzymała zgłoszenie o mężczyźnie, który chciał skoczyć z wiaduktu na ośmiopasmową jezdnię. Uniemożliwili mu to jednak kierowcy ciężarówek.

Niesamowita akcja kierowców ciężarówek uniemożliwiła próbę samobójczą w Detroit. Trzynastu kierowców ustawiło swoje pojazdy pod wiaduktem w taki, sposób, aby zminimalizować ewentualne uszkodzenia po skoku mężczyzny.

Policja po otrzymaniu zgłoszenia o mężczyźnie planującym samobójstwo zaczęła organizować pomoc. Pierwszym krokiem było zamknięcie ośmiopasmowej autostrady. Później policjanci poprosili o pomoc właśnie kierowców ciężarówek, którzy jechali tą trasą. Ściągnęli ich pod wiadukt, a ci ustawili samochody tak, aby uniemożliwić mężczyźnie skok na jezdnię.

Akcja przyniosła pozytywny skutek – mężczyzna po trzech godzinach negocjacji zdecydował się zejść z wiaduktu. Został przewieziony do szpitala, aby specjaliści mogli pomóc mu zmierzyć się z jego problemami.

Trzynastu kierowców samochodów ciężarowych, które brały udział w akcji policji, zostało okrzykniętych bohaterami. Okazało się również, że nietypowa metoda ratowania życia potencjalnych samobójców jest stosowana przez policję ze stanu Michigan od lat.

Robimy to od czasu, kiedy jestem w departamencie, czyli od 1995 roku. Udawało nam się to ukrywać długo, ale gdy pojawiły się media społecznościowe i telefony komórkowe, wszystko się zmieniło – zdradził stacji Fox News porucznik Mike Shawn.

Po prostu ściągamy ciężarówki z okolicy i kierujemy je w miejsce, gdzie są potrzebne. Następnie ustawiamy je w linii – tłumaczy, dodając, że kierowcy zawsze chętnie pomagają mundurowym w tego typu akcjach.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię