Gratka dla fanów telewizji i seriali. Netflix ujawnia fakty o pierwszym polskim oryginalnym serialu wyemitowanym na ich platformie. Serial będzie nosił nazwę „1983”.

Do tej pory produkcja kryła w sobie wiele tajemnic, ale już wiemy, że seria będzie zawierała osiem odcinków, a zdjęcia do produkcji już ruszyły. Główną reżyserią zajmą się dobrze nam znana Agnieszka Holland oraz Katarzyna Adamik. Autorkami niektórych epizodów będą również Olga Chajdas, znana z serialu „Barwy szczęścia” i „Głęboka woda” oraz Agnieszka Smoczyńska, której popularność przyniosły „Córki dancingu”. Pierwsze informacje o obsadzie również brzmią zachęcająco. Robert Więckiewicz wcieli się w postać „skomplikowanego oficera śledczego”, natomiast Maciej Musiał odegra rolę „pełnego ideałów studenta prawa”. Na ekranie zobaczymy również: Michalinę Olszańską, Mirosława Zbrojewicza, Ewę Błaszczyk, Edytę Olszówkę. Serial nagrywany będzie w Warszawie, Lublinie, Wrocławiu oraz na Śląsku.

O czym będzie nowy serial?

Serial „1983” opowiadać będzie historię studenta i oficera śledczego. W 2002 roku, dwadzieścia lat po ataku terrorystycznym z 1983 roku, który zapobiegł upadkowi Związku Radzieckiego, odkrywają oni spisek, który pozwala utrzymać represyjne państwo policyjne w Polsce. Po dwóch dekadach dobrobytu, przywódcy reżimu wcielają w życie tajny plan, który odmieni Polskę i wpłynie na życie jej obywateli, a także odmieni losy całego świata. Intryga odkryta przez bohaterów może wznowić rewolucję.

Światowa premiera planowana jest na 2018 rok! Fabuła i obsada serialu zapowiadają sukces. Czy tak będzie? O tym przekonamy się już niebawem. Ja już nie mogę się doczekać, aby po tylu latach obejrzeć polski serial na światowej platformie.

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię