higiena jamy ustnej

Ok. 90 proc. Polaków ma problemy z zębami. Częstą przyczyną jest nieodpowiednia higiena. Sprawdź, co zrobić, aby zęby były w lepszej kondycji. 

Jeżeli chodzi o problemy zdrowotne to w Polsce bardzo duża liczba osób ma problem z zębami. Brakiem problemów w tej kwestii może pochwalić się tylko jedna na dziesięć osób. Co zatem zrobić, aby lepiej o nie dbać?

Wybrać dobrą metodę mycia zębów

Większość z nas myje zęby za pomocą szczoteczki manualnej. Dentyści zgadzają się w tym, że ta metoda jest niewystarczająca do pełnej higieny jamy ustnej. Polecane są szczoteczki elektryczne. Są dwie technologie, na których oparte jest działanie szczoteczek elektrycznych: soniczna i 3D.  W przypadku technologii sonicznej końcówka szczoteczki wykonuje jeden rodzaj ruchów – wymiatający,. Z kolei rozwiązanie 3D łączy trzy rodzaje ruchów: pulsacyjne, oscylacyjne oraz rotacyjne. W połączeniu daje to częstotliwość 58 500 ruchów! A szczoteczką manualną jesteśmy w stanie wykonać jedynie 600 ruchów.

Dobrać odpowiedni kształt szczoteczki

Jeśli zrobiliśmy już pierwszy krok w kierunku zdrowszych zębów i zdecydowaliśmy się na szczoteczkę elektryczną spójrzmy na jej kształt. Szczoteczki soniczne mają – podobnie jak szczoteczki manualne – podłużny kształt. A w tych z technologią 3D główka jest okrągła. Taki sposób jej zaprojektowania, zbliżony do profesjonalnych narzędzi dentystycznych, pozwala skuteczniej dopasować się do kształtu zęba i czyścić jego możliwie duży obszar.

Poznaj swoje potrzeby

Choć choroby związane z higieną jamy ustnej są powszechne i występują u 90% osób nasze potrzeby związane ze szczotkowaniem są bardzo zróżnicowane.  Najlepsze szczoteczki elektryczne to takie, które oferują 6 różnych trybów szczotkowania wraz z wymiennymi modelami główki. Dostępne na rynku końcówki służą różnym celom, od wybielania przez delikatne czyszczenie aż po rozwiązania dedykowane najmłodszym.

Zwróć uwagę na inteligentne rozwiązania

Dentyści zwracają uwagę, że myjemy zęby niedokładnie, a dostępne dane pokazują, że zbyt mało czasu poświęcamy na szczotkowanie – myjemy zęby średnio krócej niż 1 minutę, podczas gdy zalecany czas to 2 minuty. Z pomocą przychodzą nam nowoczesne szczoteczki elektryczne, które coraz częściej przypominają urządzenia typu smart. Wyposażone w liczne funkcje dodatkowe podnoszą jakość codziennej pielęgnacji jamy ustnej oraz pomagają poprawiać nawyki szczotkowania. I tak zastosowanie rozwiązań wspomagających prawidłowe szczotkowanie takich jak np. aplikacja sprawia, że jesteśmy 5 razy bardziej skłonni do szczotkowania zębów przez zalecane 2 minuty dwa razy dziennie, a 92% osób znacząco poprawia dokładność szczotkowania w ciągu jednego miesiąca obserwacji.

(Źródło: infowire.pl)

 

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.