porządek w kuchni

Znowu trzeba było wyciągnąć wszystkie garnki i patelnie, żeby wyjąć tę na której chcesz usmażyć naleśniki? A tłuczek do mięsa po raz kolejny zmienił położenie? Wydaje się, że potrzebujesz kilku rad jak zorganizować swoją kuchnię, aby była funkcjonalna i uporządkowana. Sprawdź nasze patenty.

Kuchnia to takie miejsce, w którym zawsze dużo się dzieje. Nieraz jednak przez to, że rzeczy są nieuporządkowane nie możemy czegoś znaleźć. Albo mamy wrażenie, że kuchnia jest zagracona także przez to, że brakuje dobrej organizacji. Zobacz jak zorganizować swoją kuchnię.

Widelce do widelców, łyżki do łyżek

Złym nawykiem jest wrzucanie do szuflad wszystkiego co wpadnie nam w ręce. Ważne aby posegregować nasze akcesoria. Zamiast plątaniny sztućców, przyborów kuchennych, różnych drobiazgów i otwieraczy, możemy z łatwością przeobrazić wnętrza szuflad w zdyscyplinowaną, poręczną i praktyczną przestrzeń przechowywania.

Na wyciągnięcie ręki

Garnki, patelnie, rondelki i zwykle jedna szafka, która musi je wszystkie pomieścić. Dobrze wiemy, że naczynie, które aktualnie jest nam potrzebne…znajduje się na jej dnie. To nie tylko frustrujące i czasochłonne, ale może prowadzić do uszkodzenia poszczególnych przyborów kuchennych – zarysowań, a nawet obtłuczeń. – Aby optymalnie wykorzystać dostępne miejsce w kuchennej zabudowie, warto zainwestować w funkcjonalne Cornery, dające możliwość samodzielnego doboru rozstawu wysokości koszy. Wysuwane lub obrotowe elementy idealnie sprawdzą się w przypadku przechowywania garnków, patelni, pokrywek, chemii gospodarczej czy produktów spożywczych, a jeden prosty ruch pozwoli na pełen dostęp do zawartości szafki – tłumaczy Joanna Repko, ekspert firmy GTV.

Półki na kółkach

Ten przesuwany mebel może zupełnie różnić się od pozostałych mebli. Dodaje charakteru wnętrzu. Dzięki takiej półce najpotrzebniejsze produkty zawsze możemy mieć przy sobie. A wiemy jakie to istotne, gdy gotujemy.

Relingi kuchenne

Warto wykorzystać przestrzeń ścienną w kuchni i zawieść na niej dodatkową półkę. Takie rozwiązanie pozwoli zaoszczędzić miejsce na blatach kuchennych.

(Źródło: infowire.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.