alfa romeo

Do Formuły 1 wraca jej legenda. Włoska marka Alfa Romeo od przyszłego sezonu znajdzie się w zespole –  Alfa Romeo Sauber F1 Team. Sprawdźcie szczegóły.

Alfa Romeo – mistrz przedwojennych zmagań o Grand Prix (w 1925 r. Pierwsze mistrzostwa świata zdominował laureat GP, model Alfa Romeo P2). Uczestniczyła w Formule 1 od 1950 r. do 1988 r. zarówno jako konstruktor, jak i dostawca silników. Ponad 30 lat po wycofaniu się z wyścigów Formuły 1 (w 1985 r.) marka powraca z wyraźnym zamiarem zaznaczenia swojej pozycji.

Włoska marka należąca do Fiat Chrysler Automobiles (FCA) podpisała wieloletnią umowę o partnerskiej współpracy technicznej i handlowej ze szwajcarskim zespołem Sauber F1 Team. Umowa dotyczy udziału w mistrzostwach świata Formuły 1 począwszy od sezonu 2018. Jej zakres obejmuje współpracę strategiczną, handlową i technologiczną we wszystkich właściwych obszarach rozwoju. A także dostęp do inżynieryjnej wiedzy fachowej i doświadczenia kadry technicznej marki. Oficjalna nazwa zespołu brzmieć będzie: Alfa Romeo Sauber F1 Team.

Jednoosobowe bolidy będą ścigać się opatrzone charakterystycznymi barwami i logo Alfy – sponsora tytularnego zespołu. Wyposażone będą w jednostki napędowe Ferrari serii 2018.

Powrót jednego z najważniejszych bohaterów historii Formuły 1, ma w znacznym stopniu przyczynić się do zwiększenia atrakcyjności i przyszłego rozwoju tego sportu. Wnosi swoją wiedzę technologiczną oraz obszerną grupę pełnych pasji fanów.

(Źródło: PAP)

 

 

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.