kantor internetowy
Bezpłatna wymiana walut online

W dawnych czasach obrót zagranicznymi walutami był w Polsce nie do końca legalny. Na szczęście te czasy już minęły. Na szczęście, gdyż coraz chętniej wyjeżdżamy za granicę, a co za tym idzie, potrzebujemy innych walut. Jednakże dziś możemy wymieniać waluty nawet nie wychodząc z domu. Jak to możliwe? Wystarczy skorzystać z oferty kantorów internetowych.

Kantor internetowy – co to takiego?

Kantor internetowy to nic innego jak specjalny serwis działający w sieci umożliwiający wymianę walut. Zasada jego działania jest niezwykle prosta. Musimy bowiem zarejestrować się w danym serwisie, a następnie przelać określoną sumę na jego konto w złotówkach zaznaczając przy tym na jaką walutę chcielibyśmy wymienić pieniądze. Następnie, po pewnym czasie, otrzymujemy naszą kwotę z powrotem, wyrażoną już w obcej walucie. Kantory online zarabiają na prowizjach, stąd też musimy o tym pamiętać decydując się na korzystanie z ich usług.

Gdzie możemy znaleźć internetowy kantor?

Znalezienie internetowego kantoru jest banalnie proste. Jak sama nazwa wskazuje, powinniśmy go szukać w Internecie. W tym celu możemy na przykład wpisać w wyszukiwarkę hasło „wymiana walut online”. Co ważne, niektóre banki również oferują tego typu usługi. Warto więc poszukać informacji na ten temat na stronie internetowej naszego banku lub zapytać doradcę podczas wizyty w placówce.

Czy wymiana walut przez Internet jest bezpieczna?

Dokonywanie jakichkolwiek transakcji finansowych przez Internet może wzbudzać w nas pewien brak zaufania. Jednakże obawy te są bezpodstawne. Otóż wszystkie tego typu serwisy działają w oparciu o powszechnie obowiązujące przepisy prawne –ustawę o świadczeniu usług drogą elektroniczną, ustawę o ochronie danych osobowych, prawo dewizowe, ustawę o przeciwdziałaniu praniu pieniędzy i finansowaniu terroryzmu, ustawę o swobodzie działalności gospodarczej oraz rozporządzenie Ministra Finansów w sprawie wyposażenia lokalu przeznaczonego do wykonywania działalności kantorowej oraz sposobu prowadzenia ewidencji i wydawania dowodów kupna i sprzedaży wartości dewizowych.

Wymiana walut jeszcze nigdy nie była tak prosta jak obecnie. Możemy jej bowiem dokonywać nie wychodząc z domu, przy pomocy naszego komputera. Co najważniejsze, wszystkie tego typu transakcje są bezpieczne oraz bardzo wygodne.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.