co jeść w upał

W Polsce zrobiło się naprawdę gorąco. Upał sprawia, że szybciej się męczymy i mamy zdecydowanie mniejszy apetyt niż zazwyczaj. Tak wysoka temperatura wymaga odpowiednio dobranej diety. Sprawdźcie, co jeść w upał? 

Temperatury w Polsce są teraz naprawdę wysokie, a my musimy się z nimi mierzyć i starać się funkcjonować tak jak zawsze. Tyle że w takie upalne dni jesteśmy bardziej zmęczeni, apatyczni i senni. Upał nie sprzyja także prawidłowemu odżywianiu, przez wysokie temperatury mamy wrażenie sytości i nie dostarczamy wartości odżywczych naszemu organizmowi. Sprawdźcie zatem, co jeść w upał?

Latem powinniśmy postawić przede wszystkim na owoce i warzywa. O tej porze roku są świeże i zdrowe. Zalecana dzienna porcja warzyw i owoców to 400 gram, jednak w takie upały warto zwiększyć tę liczbę, ponieważ czerpiemy z nich witaminy i wartości odżywcze. Najlepiej wybierać owoce, które mają w sobie wiele wody może to być np. arbuz, który w 92% składa się z wody, ale zawiera w sobie wiele wartości odżywczych takie jak potas, wapń, magnez, żelazo i sód. Kiedy decyduje się na arbuzy pamiętajcie, aby zjadać też ich pestki, ponieważ bardzo dobrze wpływają na nasze zdrowie. Możecie o tym przeczytać tutaj. Równie dobrze sprawdzą się także gruszki i melony.

Podczas upałów warto także postawić na lekkie dania, które nie obciążą naszego układu trawiennego. Dobrze sprawdzają się sałatki z dodatkiem chudych mięs takich jak kurczak lub indyk. W lecie warto także postawić na pełnoziarniste makarony, które dostarczą wartości odżywczych.

Podczas upałów warto do swojej diety wprowadzić jogurty, które orzeźwiają i pomagają w problemach trawiennych wywołanych wysokimi temperaturami. Zawierają dużo wapnia i trawią się łatwiej, niż mleko. W połączeniu z owocami, jogurt zamieni się w pyszny, chłodny koktajl, idealny na podwieczorek!

A jakie są Wasze pomysły na obiad w tak gorące dni?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.