miarka wzrostu
foto. mamadu.pl

Miarki wzrostu dla dzieci zawieszone poziomo to dosyć dziwny widok. Jednak pojawia się on w przedszkolach,a niektórzy rodzice zwieszają je w ten sposób w swoich domach. Co oznacza tak zawieszona miarka?

Jeśli macie dziecko to pewnie zaopatrzyliście się w miarkę wzrostu. Kolorową w kształcie drzewa lub jakiegoś zwierzątka. To fascynujące oglądać jak dziecko rośnie. Jednak w tym przypadku służą one do innych pomiarów.

Coraz częściej można zauważyć miarki zawieszone nie pionowo, a poziomo. Dlaczego i co to oznacza? Dzięki zawieszeniu miarki w ten sposób można obserwować czy nasze dziecko nie rośnie w szerz. Okrutne, ale jednak potrzebne. Jak pokazują badania w Polsce coraz więcej dzieci ma problem z otyłością. Polska zajmuje 7 miejsce w Europie pod względem otyłości dzieci i młodzieży. Szacuje się, że ok. 28 % młodych Polaków ma nadwagę.

Pomysł z wykorzystaniem miarek wzrostu jako kontrolera wagi i zbyt szybkiego przybiera na ciele należy do organizatorów kampanii „Wellness Association”. Podjęli ten temat, dlatego że ponad 70% otyłych dzieci boryka się  z nią także w dorosłym życiu. Otyłość to nie tylko sprawa wyglądu, ale przede wszystkim problemy zdrowotne. Prowadzi ona do cukrzycy i chorób serca. 

Kampania ma na celu uświadomienie rodziców, że ich dziecko może mieć nadwagę i wpłyniecie na rodziców, aby podjęli walkę z nią walkę. O otyłość wśród dzieci dziś nie trudno, wystarczy spojrzeć ile jest punktów z niezdrową żywnością, jednak kluczem jest nauczenie i wyrobienie u dzieci nawyków zdrowego żywienia. Akcja promuje zdrowy styl życia i proponuje rodzicom, aby zachęcali swoje dzieci do różnych aktywności fizycznych.  

(Źródło mamadu.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.