miarka wzrostu
foto. mamadu.pl

Miarki wzrostu dla dzieci zawieszone poziomo to dosyć dziwny widok. Jednak pojawia się on w przedszkolach,a niektórzy rodzice zwieszają je w ten sposób w swoich domach. Co oznacza tak zawieszona miarka?

Jeśli macie dziecko to pewnie zaopatrzyliście się w miarkę wzrostu. Kolorową w kształcie drzewa lub jakiegoś zwierzątka. To fascynujące oglądać jak dziecko rośnie. Jednak w tym przypadku służą one do innych pomiarów.

Coraz częściej można zauważyć miarki zawieszone nie pionowo, a poziomo. Dlaczego i co to oznacza? Dzięki zawieszeniu miarki w ten sposób można obserwować czy nasze dziecko nie rośnie w szerz. Okrutne, ale jednak potrzebne. Jak pokazują badania w Polsce coraz więcej dzieci ma problem z otyłością. Polska zajmuje 7 miejsce w Europie pod względem otyłości dzieci i młodzieży. Szacuje się, że ok. 28 % młodych Polaków ma nadwagę.

Pomysł z wykorzystaniem miarek wzrostu jako kontrolera wagi i zbyt szybkiego przybiera na ciele należy do organizatorów kampanii „Wellness Association”. Podjęli ten temat, dlatego że ponad 70% otyłych dzieci boryka się  z nią także w dorosłym życiu. Otyłość to nie tylko sprawa wyglądu, ale przede wszystkim problemy zdrowotne. Prowadzi ona do cukrzycy i chorób serca. 

Kampania ma na celu uświadomienie rodziców, że ich dziecko może mieć nadwagę i wpłyniecie na rodziców, aby podjęli walkę z nią walkę. O otyłość wśród dzieci dziś nie trudno, wystarczy spojrzeć ile jest punktów z niezdrową żywnością, jednak kluczem jest nauczenie i wyrobienie u dzieci nawyków zdrowego żywienia. Akcja promuje zdrowy styl życia i proponuje rodzicom, aby zachęcali swoje dzieci do różnych aktywności fizycznych.  

(Źródło mamadu.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.