Itir Esen
foto. Instagram

Dla wielu dziewczyn zdobycie tytułu miss kraju jest spełnieniem marzeń. To marzenie spełniła ostatnio Itir Esen, została Miss Turcji. tytułem cieszyła się tylko jeden dzień. Sprawdźcie, dlaczego pozbawiono ją korony.

Itir Esen to 18 letnia dziewczyna, która zdobyła tytuł Miss Turcji. Jednak cieszyła się nim tylko przez jeden dzień. Po dobie komisja postanowiła pozbawić ją korony, a także uniemożliwić strat w wyborach Miss World. 

Co było powodem takiej decyzji? Wpis na Twitterze. Esen dodała wpis, gdzie pisze: „Dostałam okresu rankiem 15 lipca, w dniu męczenników. Uczczę ten dzień krwawieniem, które symbolizuje ich krew”. 15 lipca to święto narodowe w Turcji upamiętniające poległych w próbie zamachu stanu. Ziginęło wtedy ponad 250 osób.

Komisja uznała, że taki wpis jest obraźliwy i nieodpowiedni, przez co Itir Esen nie jest odpowiednią osobą do reprezentowania kraju. Dziewczyna na początku zaprzeczała, że to ona dodała wpis. Tłumaczyła, ze konto nie jest prowadzone tylko przez nią. Jednak komisja jest pewna, że to właśnie Itir podzieliła się tą wiadomością w mediach społecznościowych.

Po odebraniu tytułu Itir Esen dodała na swoje konto na Instagramie wyjaśnienia całej sytuacji. Napisała, że jest to nieporozumienie, podkreśliła swój młody wieki oraz to, że nie jest związana z polityką. Dodała także, że szanuje swoją ojczyznę. 

Uważacie, że komisja postąpiła słusznie odbierając dziewczynie tytuł?

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.