Niektórzy z nas mają problemy z utrzymaniem właściwej masy ciała. Nadwaga wpływa negatywnie nie tylko na nasze zdrowie, ale również na samopoczucie. Nie każdy czuje się komfortowo z nadwagą na basenie czy na plaży. Masę ciała można zredukować wykonując odpowiednie ćwiczenia fizyczne. Możemy je wykonywać zarówno w domu, na świeżym powietrzu, jak również na siłowni pod okiem trenera.

Po pierwsze, biegaj!

Bieganie jest najprostszym sportem, który jest absolutnie dla każdego. To także najtańszy sport. Do jego uprawiania potrzebne są tylko buty do biegania, koszulka oraz spodenki. A biegać można wszędzie, w parku, w lesie, a nawet i na ulicach. Kiedy pogoda nie dopisuje, możemy wybrać się pobiegać na siłownię – na bieżni. Pamiętajmy jednak, by dostosować tempo do naszych możliwości. Z czasem na pewno będziemy mogli przemierzać dłuższe dystanse.

Ćwiczenia fizyczne

Istotne, z punktu widzenia odchudzania są również ćwiczenia fizyczne. Najlepsze są ćwiczenia o charakterze wytrzymałościowym, które angażują mięśnie niemalże wszystkich części ciała. Jednym z najbardziej popularnych ćwiczeń jest aerobik. Są to ćwiczenia wykonywane w dość szybkim tempie przy muzyce. Co ważne, można je wykonywać w domu, wykorzystując przy tym niektóre domowe przedmioty. Jeżeli nie jesteśmy w stanie sami się zmotywować, wówczas możemy skorzystać z pomocy trenerów. Wielu z nich prowadzi swoje kanały na YouTube – wystarczy jedynie włączyć komputer i odpowiedni film, a następnie zacząć ćwiczyć razem z trenerem.

A może pływanie?

 Jeżeli powyższe aktywności z jakichś względów nam nie odpowiadają, możemy rozważyć zapisanie się na basen. Pływanie to doskonały sport, który angażuje mięśnie wielu partii ciała. Wymaga ono od nas naprawdę sporej aktywności, aby móc poruszać się w wodzie. Nawet jeżeli nie umiemy pływać, możemy przecież rozpocząć naukę pod okiem doświadczonego instruktora. Na naukę nigdy nie jest za późno. Na zakup karnetu również.

Odchudzanie to trudny i żmudny proces, jednak warto podjąć wyzwanie, szczególnie w przypadku nadwagi. Nadmiar zbędnych kilogramów sprawia, że nie czujemy się atrakcyjni, a ponadto nie wpływa to dobrze na nasze zdrowie. Pamiętajmy, że jest wiele aktywności fizycznych, które możemy podjąć przy walce z nadwagą. Uzupełnieniem wszystkiego powinna być zdrowa, zbilansowana dieta.

4 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.