Moda już dawno przestała być domeną Włochów, Francuzów czy też Amerykanów. Coraz więcej polskich projektantów przebija się do światowej czołówki, a ich propozycje podbijają salony na wszystkich kontynentach. To doskonały dowód na to, że polska odzież i akcesoria to wyroby naprawdę wysokiej jakości. Szczególnie jeśli sięgają po nie gwiazdy.

Polska moda

 Wydawać by się mogło, że polska moda nigdy nie była na najwyższym światowym poziomie. To jednak błąd, bowiem wystarczy spojrzeć na wyroby z okresu międzywojennego. Zresztą nie tylko odzież z tamtego okresu cieszyła się niezwykłym powodzeniem, również polskie meble i ich wzornictwo należało do światowej czołówki. W czasach Polski Ludowej polska moda stawiała na praktyczność. Obecnie polska moda rozwija się coraz dynamiczniej, o czym najlepiej świadczą sukcesy polskich projektantów na różnych imprezach.

Polska moda na salonach

 Jednak to nie sukcesy na pokazach mody są najlepszym dowodem na jakość polskich produktów. Projektanci najbardziej cieszą się, gdy widzą znane osoby w ich stylizacjachi dodatkach.  Ostatnio głośno było o księżnej Kate, żonie księcia Williama, która w czasie swojej wizyty w Paryżu pokazała się z torebką polskiej marki Etui Bags. To klasyczna kopertówka, która doskonale komponowała się ze stylizacją brytyjskiej księżnej. Co ciekawe, zdaniem dziennikarzy zajmujących się modą na co dzień, torebka ta nie kosztowała więcej niż 200 złotych.

Nie tylko torebki

 W wielu krajach można już kupić polskie dodatki. Szczególnie ceniona jest biżuteria wykonana z bursztynu oraz buty. Produkty te cieszą się z roku na rok coraz większą popularnością. Szczególnie Brytyjki i Niemki chętniej przekonują się do wyrobów znad Wisły.

Polskie ubrania i akcesoria cechują się także lepszą jakością. Problem w tym, że nie zawsze są one dobrze wypromowane, wiąże się to bowiem z dużymi nakładami na marketing, na co nie wszystkie firmy mogą sobie pozwolić.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.