Relacje w związkach często są napięte. Wynika to z bardzo prostej przyczyny – nikt z nas nie jest idealny, każdy ma swoje przyzwyczajenia, które mogą irytować drugą stronę, inaczej też patrzymy na pewne sprawy. Wszystko to może doprowadzić do potencjalnego konfliktu. Jak sobie radzić z tego rodzaju napięciami?

Związek – mnóstwo okazji do napięć

 Nie ma ludzi idealnych i trzeba zdać sobie z tego sprawę jak najszybciej. Nie chodzi o to, by w jakiś sposób kogoś deprecjonować, ale o to, by jak najlepiej poznać swoją drugą połówkę. Musimy także wiedzieć, że wspólne mieszkanie pod jednym dachem wiąże się z powstawaniem różnego rodzaju konfliktów. Dwoje ludzi pochodzi bowiem z dwóch różnych domów, z dwóch różnych rodzin. Nietrudno więc o różnego rodzaju nieporozumienia, które mogą nawet przerodzić się w silne kłótnie.

Rodzaje napięć w związku

 Najprościej dzieli się napięcia ze względu na ich skutek. W tym kontekście mamy do czynienia z napięciami konstruktywnymi oraz z napięciami destruktywnymi. W pierwszym przypadku występowanie napięć może mieć bardzo pozytywny charakter. Mianowicie, w tego typu sytuacji możemy lepiej poznać naszego partnera, czy też wypracować kompromis, który rozwiąże problem. Zdecydowanie gorzej jest  w przypadku napięć destruktywnych. Mogą one doprowadzić nawet do rozpadu związku – wszystko zależy czego dotyczą, jak często występują i jak długo trwają.

Seks – dobry sposób na rozładowanie napięcia

 Jednym ze sposobów rozładowania napięcia jest seks. To także znakomita profilaktyka zapobiegająca powstawaniu różnych nieporozumień i konfliktów. Dwoje ludzi podczas intymnych przeżyć jest ze sobą naprawdę blisko, najbliżej jak jest to możliwe – dzięki temu poznaje siebie coraz lepiej. Seks łączy ludzi, cementuje związek. Chwile miłosnych uniesień doskonale rozładowują napięcie, nie tylko to o charakterze seksualnym. Zatem jeśli nasze pożycie intymne będzie się dobrze układać, przełoży się to także na inne aspekty naszego związku, z czego z całą pewnością będziemy zadowoleni.

Napięcia to coś, czego nie da się uniknąć w żadnym związku. Niemniej jednak istnieją sposoby na ich rozładowanie, jak również na zapobieganie im. Warto o tym pamiętać i sięgać po rozwiązania, które będą łagodzić konflikty.

3 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.