wakacje w polsce
Ilu turystów odwiedza Polskę

Polska staje się coraz bardziej modnym kierunkiem wakacyjnych wyjazdów dla turystów z całego świata. Nic w tym dziwnego, bowiem w naszym kraju naprawdę jest wiele wspaniałych miejsc, które warto zobaczyć. Które z nich cieszą się największym zainteresowaniem i ilu turystów odwiedziło Polskę w przeciągu ostatniego roku?

Co najchętniej zwiedzają turyści?

Zagraniczni turyści w Polsce najchętniej odwiedzają Kraków, Warszawę, Wrocław, polskie wybrzeże oraz Tatry. Stolica Małopolski przyciąga swoimi atrakcjami ludzi z całego świata. Wawel, Sukiennice czy też Stare Miasto to wspaniałe zabytki, które urzekają swoim pięknem. Podobnie jest z Warszawą i Wrocławiem. Z kolei polskie plaże uchodzą za najpiękniejsze nad Bałtykiem, a góry oferują widoki, które zapierają dech w piersiach.

Dlaczego turyści wybierają Polskę?

Wakacje w Polsce to doskonała propozycja dla turystów, którzy chcą zobaczyć coś ciekawego, wspaniale spędzić urlop, a przy tym nie chcą wydawać na wyjazd dużych pieniędzy. Polska jest stosunkowo tania, taka jest prawda. Zagraniczni turyści darzą nasz kraj bardzo pozytywnymi opiniami. Chwalą naszą kuchnię, infrastrukturę, oraz gościnność. Po powrocie do domu polecają Polskę swoim znajomym i rodzinie, którzy nierzadko z tego polecenia korzystają.

Ilu turystów odwiedza nasz kraj?

Według danych Polskiej Organizacji Turystycznej, w 2014 roku Polskę odwiedziło 16 milionów turystów. To bardzo dużo i z pewnością byłoby jeszcze więcej, jednak pewnym problemem jest krótki sezon. Najchętniej odwiedzają nasz kraj Niemcy, Norwegowie, Szwedzi oraz Litwini. Nic dziwnego, mają oni bowiem stosunkowo blisko do Polski, więc kierunek ten jest przez nich coraz częściej brany pod uwagę.

Turystyka w Polsce ma się coraz lepiej. Duża w tym zasługa turystów z zagranicy, którzy z roku na rok chętniej odwiedzają nasz kraj. Nad Wisłą mogą oni znaleźć to, czego szukają – piękne zabytki, urokliwe miejsca, ciszę oraz spokój. Ważnym elementem jest również bezpieczeństwo, z którym różnie ostatnio bywa w innych krajach.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.