Stół jest jednym z ważniejszych elementów podczas uroczystych spotkań rodzinnych. To przy nim gromadzą się nasi bliscy, przy nim spędzamy czas na rozmowach, tu ogniskują się ciepłe uczucia. Te chwile to często źródło najpiękniejszych wspomnień, warto więc zadbać o szczególną ich oprawę. Elegancka zastawa, okolicznościowe dekoracje nadadzą takim spotkaniom wyjątkowy charakter.

Współczesne trendy pozostawiają nam dużo swobody w wyborze elementów aranżacji stołu. Najbardziej klasycznym rozwiązaniem niezmiennie pozostaje biały obrus, jednak coraz częściej sięgamy po nakrycia w innych kolorach. Doskonale sprawdzi się elegancka szarość, granat czy głęboka czerwień. Zastawa stołowa to wybór na lata – dobrze więc postawić na klasyczne wzornictwo – biel, subtelny kształt, delikatny dekor. Wielkie znaczenie ma jakość porcelany, która zapewni nie tylko efektowny wygląd, ale też trwałość i wytrzymałość.

Wśród proponowanych wzorów porcelany łatwo dobrać taki, który najlepiej odpowiadał będzie naszemu gustowi i idealnie wpisze się w każdy styl aranżacyjny. Dla zwolenników klasycznego wystroju idealne będzie połączenie bieli z elementami złota lub srebra, całość będzie elegancko stonowana. Kolory te pięknie komponują się ze szkłem. Bellissima Mario Tazza to unikatowa kolekcja, która łączy w sobie włoski styl z precyzją wykonania. Delikatna, wyróżniająca się ciepłym kremowym kolorem, ozdobiona pozłacanym rantem – to klasyka o ponadczasowym pięknie. Bellissima wykonana jest z New Bone China – surowca znanego z trwałości i wytrzymałości. Dzięki temu naczynia są lekkie, a jednocześnie odporne na pęknięcia i obtłuczenia. Naczynia z tej kolekcji można myć w zmywarce, co z pewnością ułatwi sprzątanie po rodzinnych uroczystościach.

Znakomitą propozycją na świąteczne śniadanie będzie porcelana Florina Gold Drops. To filiżanki, kubki, talerzyki i salaterki o klasycznym fasonie, ciekawie przełamanym zdobieniem w kolorze szarym i złotym. Wyjątkowym dopełnieniem świątecznego poranka będzie również komplet naczyń Florina My Deer – w odcieniu kremowej bieli z niezwykle popularnym, zwłaszcza zimą, wzorem jelenia. Obie linie – Gold Drops i My Deer są autorskim dziełem projektantki marki Florina – Ilony Djoniziak. Wykonane są z wysokojakościowej porcelany New Bone China.

Całości aranżacji stołu dopełnią dekoracje. Warto korzystać z tych naturalnych – pięknie zaprezentują się zielone gałązki świerku, pomalowane na złoto orzechy czy suszone plastry pomarańczy. W klimacie świątecznym nie powinno zabraknąć porcelanowych choinek czy gwiazd – białych, srebrnych, złotych. Ostatnim, ale niezbędnym akcentem jest nastrojowe oświetlenie, które zapewnią na przykład złote lub srebrne lampiony.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.