wymiary bagażu podręcznego
Jakie wymiary ma bagaż podręczny w samolocie

Z roku na rok coraz chętniej wyjeżdżamy za granicę. Nic dziwnego, bowiem oferta tanich lotów jest coraz większa, a ceny są naprawdę atrakcyjne. Jednakże aby wyjechać, musimy się najpierw spakować, stąd też będzie potrzebny bagaż podręczny, którym zabierzemy nasze najpotrzebniejsze rzeczy. Jakie powinien mieć on wymiary i co powinniśmy ze sobą zabrać?

Bagaż podręczny

Bagaż podręczny to bagaż, który możemy zabrać na pokład samolotu. Torba podręczna do samolotu niekoniecznie jest najlepszym wyborem. Zamiast niej lepiej jest wybrać plecak, który można nieco inaczej uformować i zmieścić do niego więcej rzeczy. Niezależnie od tego jaką torbę wybierzemy, pamiętajmy, że możemy zabrać na pokład tylko najpotrzebniejsze rzeczy.

Wymiary bagażu podręcznego

Każda linia lotnicza indywidualnie określa wymiary bagażu podręcznego. Gdy idzie o wymiary w przypadku tanich linii lotniczych, to wyglądają one najczęściej następująco: 55 cm długości, 40 cm szerokości oraz 20 cm wysokości. To jednak nie wszystko. Większość tanich linii wprowadziła również limit wagowy, który wynosi 8 kg. Co ważne, najczęściej możemy zabrać ze sobą tylko jedną sztukę bagażu podręcznego (jedną torbę).

Co możemy zabrać na pokład?

Najlepiej, jeśli do bagażu podręcznego spakujemy cenne i delikatne rzeczy. Będą to więc dokumenty, pieniądze, biżuteria, sprzęt elektroniczny. Takie rzeczy mogłyby ulec uszkodzeniom w luku bagażowym lub mogłyby też zostać zgubione na lotnisku. Pamiętajmy jednak, że istnieją ograniczenia w przewozie płynów. Dotyczą one nie tylko napojów, ale również i kosmetyków. Możemy natomiast zabrać ze sobą różnego rodzaju pokarmy.

Do każdego wyjazdu za granicę musimy się dobrze przygotować. Zawsze musimy zabrać ze sobą dokumenty oraz inne rzeczy, które będą niezbędne. Jednakże pamiętajmy również o tym, aby wszystko dobrze spakować. Musimy to uczynić w taki sposób, aby nic nie uległo uszkodzeniu. Pamiętajmy jednak, że to, co chcemy zabrać na pokład samolotu, podlega pewnym ograniczeniom.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.