przepisy dla dzieci
Warto szukać zdrowych przepisów dla dzieci.

Wychowanie dziecka nie jest łatwą rzeczą. Na kwestię tę składa się wiele różnych elementów, a jednym z nich jest właściwe odżywianie naszej pociechy. Dieta powinna być bowiem adekwatna do wieku, uwzględniać zalecenia lekarza, a także smakować dziecku.

Żywienie dziecka

Dziecko zaraz po urodzeniu odżywia się mlekiem matki. Następnie można wprowadzać gotowe dania przeznaczone dla niemowląt. Po upływie mniej więcej roku, można wzbogacać o następne produkty, na przykład jaja, warzywa, owoce, a nawet mięso. Należy jednak kierować się aktywnością dziecka i jego apetytem.

Jadłospis dla starszych dzieci, w wieku szkolnym, powinien być dopasowany do ich zajęć. Jeśli dziecko chodzi już do szkoły, wówczas śniadanie będzie dla niego podstawowym posiłkiem. Obiad powinien składać się z dwóch dań – zupy oraz dania głównego przyrządzone ze źródła białka (mięso, ryby, jaja), węglowodanów (ziemniaki, kasza, ryż, makaron) oraz witamin (surówka z warzyw).

Przykładowe potrawy

Przepisy dla dzieci są najczęściej stosunkowo proste. Dzięki temu nawet najbardziej zapracowani rodzice mogą w domowym zaciszu przygotować pełnowartościowy posiłek. Poniżej kilka przykładowych dań dla naszych pociech.

Na śniadanie możemy podać dziecku kaszę mannę na mleku wraz z jagodami. Do popicia idealnie nadawać się będzie kakao. Natomiast ostatnim elementem posiłku może być niewielki banan.

Dla dwuletniego dziecka dobrą propozycją obiadową będzie zupa pomidorowa z ryżem, a na drugie danie pieczona ryba. Pamiętajmy tylko, aby wyjąć wszystkie ości. Może być ona podawana z ziemniakami oraz z surówką z marchwi i kiszonej kapusty.

Kolację może natomiast stanowić twarożek ze szczypiorkiem, a do tego jakiś owoc, na przykład banan. Do picia możemy podać dziecku owocowy sok. To lekki posiłek w sam raz przed snem.

Gdzie szukać przepisów?

W obecnych czasach wiele przepisów możemy znaleźć w Internecie. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę hasło „zdrowe odżywianie przepisy” i po chwili otrzymamy linki do interesujących nas stron. Możemy także skorzystać z pomocy naszych mam i babć, które przed laty przygotowywały posiłki dla nas. Wiele niezwykle cennych informacji znaleźć możemy również w książkach kucharskich. Są one często przygotowywane przez dietetyków, którzy doskonale znają się na żywieniu dzieci.

Przygotowując posiłek dla naszego dziecka powinniśmy pamiętać o wielu różnych kwestiach. Chodzi tu przede wszystkim o odpowiednio zbilansowane składniki i zróżnicowanie diety. Jednakże nie możemy zapominać o jednej rzeczy – to, co przygotujemy, powinno smakować dziecku.

3 KOMENTARZE

  1. wszystko kwestia przyzwyczajenia i wychowania, od malego da sie nauczyc a nie isc na latwizne i do Maca a potem problem ze dzieci chorują albo nie lubią zdrowego jedzenia

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.