Jerzy Janowicz

Australian Open zostanie rozegrany w styczniu przyszłego roku. Jerzy Janowicz podjął ważną decyzję i nie wystąpi w turnieju. Sprawdź szczegóły. 

Jerzy Janowicz nie zgłosił się do eliminacji do wielkoszlemowego turnieju Australian Open. Ta decyzja skutkuje tym, że polski tenisista nie zagra na tych zawodach.

Decyzja prawdopodobnie jest spowodowana stanem zdrowia zawodnika. Niedawno przeszedł operację kolana. To już drugi wielki szlem, na którym zabraknie Polaka. Ostatnio nie występował także w US Open. Jako junior był finalistą tych zawodów. Największym sukcesem Janowicza w wielkim szlemie był półfinał Wimbledonu w 2013 roku.

Ostatni raz mogliśmy oglądać zawodnika w akcji w październiku w turnieju ATP 250 w Sztokholmie. Polak przegrał 5:7, 6:7 (5) z Bułgarem, Grigorem Dimitrowem i odpadł w II rundzie.

Jednak w eliminacjach do Australian Open nie zabraknie polskich akcentów, a dokładnie trzech. O prawo gry w tym turnieju zagrają: Magdalena Fręch, Kamil Majchrzak i Hubert Hurkacz. Eliminacje rozgrywane są kilka dni przed głównym turniejem. Przepustką do wielkiego szlema są trzy zwycięstwa.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.