wyjazdy do Azji

Coraz więcej osób decyduje się na urlopowe wyjazdy poza sezonem. We wrześniu i październiku najpopularniejszym kierunkiem zagranicznych podróży Polaków jest Azja. Sprawdź, jak wyglądają kwestie ubezpieczeń w tych egzotycznych krajach. 

Koniec sezonu nie oznacza końca wyjazdów wakacyjnych. Jesienią szczególnym zainteresowaniem Polaków cieszą się azjatyckie kierunki podróży. Eksperci rankomat.pl sprawdzili, jakie kraje Azji cieszyły się największą popularnością we wrześniu i październiku.

Najwięcej wyjazdó do Izraela

W okresie od września do października 2017 r. polscy turyści najchętniej odwiedzali Izrael (15,14%). Nieco mniej osób wybrało Chiny (9,57%) oraz Tajlandię (9,28%). Na kolejnych miejscach znalazły się Zjednoczone Emiraty Arabskie, Indonezja, Japonia, Turcja, Gruzja, Wietnam oraz Indie. Dominują wyjazdy o długości od 8 do 14 dni. Wybrało je ponad 40% turystów. To inaczej niż przed rokiem – wówczas ponad 47% podróżujących wybrało wariant wyjazdów dłuższych niż 14 dni. Jeżeli wybierasz się na wycieczkę do Chin, sprawdź, co warto zobaczyć w tym kraju.

Rok 2016 był rokiem wyjazdów do Tajlandii 

W okresie od września do listopada 2016 roku sytuacja odnośnie wyjazdów azjatyckich prezentowała się nieco inaczej. 26,3% wyjeżdżających wskazało Tajlandię jako najczęściej wybierany kierunek wyjazdu. Na podium znalazła się także Indonezja (7,9%) oraz Zjednoczone Emiraty Arabskie (7,4%). Kolejne miejsca zajęły Izrael, Gruzja, Wietnam, Chiny, Japonia, Sri Lanka oraz Indie.

Ile zapłacisz za ubezpieczenie do Azji?

Średnia cena ubezpieczenia turystycznego do Azji wyniosła 6,2 zł za dzień ochrony dla jednej osoby. Zestawiając ją z najtańszą polisą w porównywarce rankomat.pl (4,3 zł/dzień ochrony). Można stwierdzić, że ubezpieczający decydują się na szersze zakresy polisy i wyższe sumy gwarantowane.

Najdrożej do Nepalu, najtaniej do Turcji

Najwięcej za ubezpieczenie turystyczne zapłaciły osoby podróżujące do Nepalu – było to średnio aż 12 zł za dzień ochrony dla jednej osoby. Jest to kierunek wybierany najczęściej przez himalaistów – na cenę wpływa zatem nie tylko wysokość kosztów leczenia w tym rejonie, ale przede wszystkim ryzyko, jakim obciążone są ekstremalne wspinaczki wysokogórskie. Wśród azjatyckich kierunków wysoką średnią ceną polisy wyróżniają się także Birma (10,6 zł za dzień ochrony) oraz Arabia Saudyjska (8,8 zł za dzień ochrony), czyli kraje słynące z wysokich kosztów leczenia. Najmniej za ubezpieczenie zapłaciły osoby podróżujące do krajów azjatyckich, ale leżących stosunkowo blisko Europy, czyli Turcji (4,1 zł za dzień ochrony) oraz Gruzji (4,6 zł za dzień ochrony).

 

(Źródło: infowire.pl)

2 KOMENTARZE

  1. W tym roku lecę do Jordanii, rok temu byłem w Tajlandii, a dwa lata temu w ZEA… chyba nie ma lepszej formy na spędzenie zimy niż wakacje w Azji

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.