kot

Posiadanie jednego w domu, może przynieść niebywałe korzyści. Okazuje się, że jeden z popularniejszych zwierząt, które wychowujemy w domu może wpłynąć pozytywnie na zdrowie opiekunów. Od dzisiaj będą znane nie tylko jako świetni towarzysze, ale również jako lekarstwo dla naszego zdrowia i samopoczucia.

Okazuje się, że właściciele kotów żyją o 5 lat dłużej, mają niższe cićnienie krwi i o wiele lepszą odporność, ale to jescze nie wszystkie plusy. Koty doskonale redukują poziom stresu. Wiele badań dowodzi, że przebywanie z nimi działa antydepresyjnie i uspokajająco. W medycynie znane są również przypadki, kiedy dzięki obcowaniu z kotami, ludzie chorzy psychicznie odzyskiwali równowagę emocjonalną i uczyli się wyrażania uczuć.

Ludzie, którzy na co dzień żyją z kotami wiedzą doskonale, że są one idealnym lekarstwem przeciwbólowym. Kiedy te zwierzęta kładą się na obolałym i spiętym miejscu, wydzielają duże ilości ciepła, co powoduje rozszerzenie naczyń krwionośnych, przez co ból łagodnieje. Koty jako jedne z niewielu domowych zwierząt potrafią nie tylko dopominać się o uczucia i uwagę właścicieli, ale również je odwzajemniać, co poprawia nasze samopoczucie. Pieszczone zaczynają mruczeć, co bardzo uspokaja ludzi i pozwala się zrelaksować.

Jeżeli jeszcze nie zdecydowaliście się, jakie zwierzątko chcecie mieć w swoim domu, to warto jest pomyśleć o kotach. Małe stworzenie, a może przynieść wiele radości do waszego życia. Warto jest wybrać się do schroniska, gdzie dzięki adopcji możecie dać komuś nowy, lepszy dom. Zastanówcie się, czy jest coś milszego niż ocierający się, puszysty i patrzący głęboko w oczy mały towarzysz? Zdecydowanie warto mieć go w domu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.