Narodowa Gala Boksu
eurosport.interia.pl

Marcin Najman zorganizuje największą galę boksu, a w głównych walkach zobaczymy Artura Szpilkę, Izu Ugonoha oraz Mariusza Wacha. Dodatkowo podczas tego wydarzenie fani boksu będą mieli okazję zobaczyć Edytę Górniak oraz najsłynniejszego announcera na świecie – Michaela Buffera. Sprawdźcie szczegóły.

Już niedługo, a dokładnie 25 maja, będziemy świadkami największego, jak dotąd, wydarzenia w historii polskiego pięściarstwa. Gala zostanie zorganizowana na największym obiekcie sportowym w Polsce, czyli na Stadionie Narodowym. Organizatorem imprezy jest dobrze znany w środowisku sportów walki Marcin Najman. Dodatkowo on sam weźmie udział w jednej z głównych walk tego wieczoru. Jedni określają tę galę wielkim wydarzeniem sportowym oraz dużą promocją boksu, inni niezbyt przychylnie prognozują przedsięwzięcie oraz określają je bardziej mianem wielkiego festynu niż gali sportowej. Wydarzeniem tym „El Testosteron” chce uczcić stulecie odzyskania przez Polskę niepodległości. Co więcej, zapowiada, że Narodowa Gala Boksu może stać się imprezą cykliczną i że zarezerwował już obiekt PGE Narodowy na rok 2019.

Głównymi postaciami, które 25 maja na stadion oraz przed telewizory przyciągną największą liczbę widzów są: Artur Szpilka, Izu Ugonoh oraz Mariusz Wach. Trójka czołowych polskich pięściarzy wagi ciężkiej jest gwarancją tego, że poziom sportowy wydarzenia będzie bardzo wysoki. Kolejną atrakcją w ringu będzie Marcin „El Testosteron” Najman, który mimo że dorobkiem sportowym nie imponuje, to zawsze przyciągał liczne grono kibiców.

Z kim zawalczą nasi pięściarze? Jakie jeszcze atrakcje czekają na nas 25 maja na Stadionie Narodowym?

Artur Szpilka – Dominick Guinn

Szpilka to postać znana nie tylko wśród fanatyków sportów walki. Ostatnią walkę stoczył w lipcu 2017 roku przegrywając przez nokaut z Adamem Kownackim. Rywalem „Szpili” ma być Amerykanin Dominick Guinn, który w swojej karierze stoczył wiele pojedynków z czołowymi pięściarzami wagi ciężkiej, w ostatnich latach walczył również z Tomaszem Adamkiem. Amerykanin nigdy nie przegrał przed czasem, będzie to na pewno ciężki sprawdzian dla Artura Szpilki powracającego na deski po dwóch porażkach.

Izu Ugonoh – Fred Kassi

Ugonoh swoją ostatnią walkę stoczył z Dominickiem Breezaelem. Polak pomimo przegranej pokazał bardzo dobry boks, a trzecia runda pojedynku została nagrodzona przez magazyn The Ring mianem „Rundy Roku”. Przeciwnikiem Ugonoha będzie znany Polakom z ubiegłorocznej walki z Tomaszem Adamkiem Fred Kassi.

Mariusz Wach – Eric Molina

Znany i lubiany Mariusz „Wiking” Wach wystąpi w walce wieczoru, a naprzeciw niego stanie również znany w Polsce Eric Molina. Meksykanin w 2016 roku walczył w Polsce z Tomaszem Adamkiem, którego efektownie znokautował w krakowskiej Tauron Arenie. Po walce Molina stwierdził, że bardzo chciałby jeszcze wystąpić w Polsce. Czy może więc być lepsza okazja ku temu niż występ w walce wieczoru na największej bokserskiej imprezie w Polsce? Wacha czeka trudny pojedynek, ponieważ Molina dysponuje bardzo mocnym ciosem, ale Polak znany z żelaznej szczęki nigdy nie leżał na deskach(!), dlatego możemy się spodziewać dobrego widowiska.

Marcin Najman – Rihards Bigis

Początkowo z Marcinem Najmanem walczyć miał Artur Binkowski, znany z wielu kontrowersji Polak, który mieszka w Kanadzie. Pojedynek ten mimo, że sportowo nie gwarantował wysokiego poziomu, to wzbudzał wielkie zainteresowanie kibiców. Niestety przez problemy osobiste olimpijczyk z Kanady nie jest w stanie wziąć udziału w wydarzeniu. Na jego miejsce wskoczył zawodnik z Łotwy, niezbyt znany Rihards Bigis. Łotysz w swojej karierze stoczył kilka pojedynków z dobrymi zawodnikami ocierającymi się o czołówkę, ale z każdym z nich przegrał przed czasem. Do pojedynku z „El Testosteronem” był również przymierzany Albert Sosnowski.

Rafał Jackiewicz – Robert Świerzbiński

41-letni „Wojownik” z Mińska Mazowieckiego chciał stoczyć 25 maja trzy walki – w boksie, mma oraz K-1. Nikt wcześniej tego nie dokonał. Niestety Jackiewicz nie zapisze się w Księdze Rekordów Guinessa. Tego wieczoru jego przeciwnikiem będzie Robert Świerzbiński, który w swojej karierze toczył pojedynki z zawodnikami najwyższej klasy, takimi jak Chris Eubank Jr, David Lemieux czy wchodząca gwiazda polskiego podwórka Maciej Sulęcki.

Oprócz powyższych zestawień na karcie walk widnieją również takie nazwiska jak: Ewa Piątkowska, Robert Talarek, Norbert Dąbrowski, Arkadiusz Wrzosek, Tomasz Sarara, Tomas Mozny, Michał Wlazło, Igor Kołacin, Marian Ziółkowski, Alexa Kubicki.

Oprócz emocji sportowych organizatorzy zapewniają także inne atrakcje. Na scenie wystąpią mianowicie raper Liroy, zespół Kombii oraz gwiazda wieczoru Edyta Górniak. Wisienką na torcie będzie dobrze znany wszystkim kibicom sportów walki, światowej klasy announcer Michael Buffer, który zapowie główne walki tego wieczoru.

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.