las hallerbos

Niedaleko Brukseli można podziwiać zapierający dech w piersiach obrazek. Przez cały kwiecień i maj na setkach hektarach lasu Hallerbos pojawia się fioletowy kobierzec hiacyntów. Widoki porównywane są do baśniowych krajobrazów.

Las Hallerbos co roku przyciąga tysiące turystów. Odwiedzają go zarówno Belgowie jak i wycieczkowiczów z innych części świata. Polskim odpowiednikiem tego wyjątkowego zjawiska jest wysyp fioletowych krokusów. Jednak warto zobaczyć i jedno i drugie miejsce, ponieważ oba krajobrazy są bajkowe. Hallerbos w gminie Halle znany jest jako „Błękitny Las”, a wszystko dzięki milionom hiacyntów, które pokrywają fioletowo – niebieskim kobiercem leśne poszycie. Turyści mogą podziwiać widoki spacerując kilometrami krętych ścieżek biegnących przez bukowo – brzozowy las.

To kiedy pojawią się tysiące fioletowych kwiatów jest zależne od warunków pogodowych i ilości docierającego słonecznego światła do podszycia leśnego. Przyrodnicy jednak zalecają wizytę w lesie Hallerbos pod koniec kwietnia, kiedy kwiaty są najbardziej rozwinięte, a widok naprawdę może nas zachwycić. W połowie maja pola hiacyntów przechodzą metamorfozę i zmieniają kolor na szaro – niebieski. Dodatkowo, kiedy brzozy zaczynają wypuszczać liście zacieniając obszar, w połączeniu z mgłami las nabiera wyjątkowo tajemniczej aury.

Jeżeli nie macie jeszcze planów na nadchodzący długi weekend to warto jest się wybrać w tak tajemnicze, piękne i jeszcze mało znane miejsce. Nie jest to daleko od Polski, nie musimy wydawać dużej sumy pieniędzy, a widokami będziemy zachwyceni. Nie potrzebne są nam dalekie podróże, aby zachwycać się urokami matki natury. Będąc w takich miejscach pamiętajmy również o przestrzeganiu zasad. Chodźmy po wyznaczonych ścieżkach, nie zrywajmy kwiatów, aby krajobraz pozostał nienaruszony i naturalnie piękny.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.