Lidl

Właściciel sieci sklepów Lidl podjął decyzję o rezygnacji ze sprzedaży wyrobów tytoniowych. Papierosy znikną ze sklepowych półek do 2022 roku. 

Sieć sklepów Lidl to jeden z ulubionych sklepów Polaków. Kuszą nas promocjami i ciekawymi akcjami. Jednak teraz decydują się na wycofanie ze swojej oferty papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Zmiana w asortymencie dotyczyć będzie tylko holenderskiego rynku. 

Papierosy mają zniknąć z holenderskich sklepów do 2022 roku. Swój ruch rzeczniczka prasowa Lidla w Holandii tłumaczy zauważalnym odwróceniem się społeczeństwa od papierosów. Jak wyjaśniają trend przybiera na sile.

Holenderski Lidl już w ubiegłym roku podjął kilka kroków mających się przyczynić do ograniczenia sprzedaży papierosów. W sklepach sieci w tym kraju wyroby tytoniowe zostały umieszczone w strefach „poza zasięgiem wzroku” klientów.

Wcześniej podobny krok zapowiedziały dwie sieci drogeryjne – Trekpleister i Kruidvat. Na razie sieć postanowiła zrezygnować ze sprzedaży papierosów tylko w Holandii, jednak niewykluczone, że oddziały w innych krajach też zdecydują się zrobić to samo.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.