Lidl

Właściciel sieci sklepów Lidl podjął decyzję o rezygnacji ze sprzedaży wyrobów tytoniowych. Papierosy znikną ze sklepowych półek do 2022 roku. 

Sieć sklepów Lidl to jeden z ulubionych sklepów Polaków. Kuszą nas promocjami i ciekawymi akcjami. Jednak teraz decydują się na wycofanie ze swojej oferty papierosów i innych wyrobów tytoniowych. Zmiana w asortymencie dotyczyć będzie tylko holenderskiego rynku. 

Papierosy mają zniknąć z holenderskich sklepów do 2022 roku. Swój ruch rzeczniczka prasowa Lidla w Holandii tłumaczy zauważalnym odwróceniem się społeczeństwa od papierosów. Jak wyjaśniają trend przybiera na sile.

Holenderski Lidl już w ubiegłym roku podjął kilka kroków mających się przyczynić do ograniczenia sprzedaży papierosów. W sklepach sieci w tym kraju wyroby tytoniowe zostały umieszczone w strefach „poza zasięgiem wzroku” klientów.

Wcześniej podobny krok zapowiedziały dwie sieci drogeryjne – Trekpleister i Kruidvat. Na razie sieć postanowiła zrezygnować ze sprzedaży papierosów tylko w Holandii, jednak niewykluczone, że oddziały w innych krajach też zdecydują się zrobić to samo.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.