Przed nami sezon wakacyjny, a więc okres wzmożonych podróży po świecie. Wielu z nas lubi podróżować samolotem i nic dziwnego, bowiem zasadniczo jest to bardzo wygodny środek lokomocji. Jednakże latanie wiąże się z odprawami na lotnisku, oczekiwaniem na samolot oraz przesiadkami. Niektóre z lotnisk są niezwykle chaotyczne, przez co pasażerowie niechętnie z nich korzystają. Poniżej przedstawiamy trzy porty lotnicze, po których najlepiej poruszać się z mapą.

Paryż, lotnisko Charlesa De Gaulle’a

Lotnisko Charlesa De Gaulle’a jest bez wątpienia jednym z najbardziej chaotycznych w Europie. Pasażerowie notorycznie się tam gubią. Kilka lat temu sprawa uległa pewnej poprawie, ze względu na otwarcie Terminalu 3. Poszczególne budynki należące do lotniska rozproszone są na niezwykle dużym terenie. Przesiadki wymagają zazwyczaj, by pasażerowie przemieszczali się między terminalami. Jest to niezwykle irytujące i kłopotliwe szczególnie dla pasażerów, którzy mają krótkie przerwy między lotami i istnieje prawdopodobieństwo, że mogą nie zdążyć. Odsetek codziennie gubiących się ludzi na paryskim lotnisku jest naprawdę duży.

Paryż, lotnisko Beauvais

Lotnisko Beauvais położone jest 80 kilometrów na północ od stolicy Francji. Szczególną niedogodnością tego portu jest brak wystarczającej liczby miejsc siedzących dla pasażerów, którzy muszą przeczekać noc. Brakuje tu również lokali gastronomicznych oraz punktów usługowych, w których pasażerowie mogliby zaspokoić swoje bieżące potrzeby w oczekiwaniu na swój lot. Problem stanowi także bardzo słaba komunikacja. Beauvais nie ma bowiem połączenia kolejowego z Paryżem.  Dojazd do stolicy Francji, gdzie zazwyczaj pragną się dostać podróżni jest w tym wypadku znacznie utrudniony.

Moskwa, lotnisko Szeremietiewo

Szeremietiewo to jedno z głównych lotnisk nie tylko Moskwy, ale i całej Rosji. Jego historia sięga 1959 roku. W skład tego portu wchodzi kilka terminali. Pasażerowie narzekają głównie na obsługę pracowników lotniska, którzy często nie potrafią pomóc podróżnym, by Ci trafili w dobre miejsce. Szeremietiewo nie może się również pochwalić nowoczesną infrastrukturą. Wszystko to sprawia, że coraz większą popularnością cieszy się lotnisko Moskwa-Domadiedowo, które nie jest tak przestarzałe, a przyjezdni rzadziej się gubią.

Obecnie lotniska budowane są w taki sposób, aby były możliwie jak najbardziej przyjazne dla pasażerów. Przed podróżą, jeżeli mamy taką sposobność, warto udać się na „wycieczkę” na lotnisko i samemu sprawdzić, jak wygląda ono od środka. Wówczas na pewno będzie nam łatwiej poruszać się po świecie.

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.