Łukasz Piszczek
foto. pinterest.com

Łukasz Piszczek jeden z reprezentantów Polski oraz zawodnik Borrussii Dortmund przeszedł do historii klubu. To osiągnięcie ma jednak słodko – gorzki smak dla piłkarza.

Łukasz Piszczek jako jedyny zagraniczny zawodnik w niemieckiej Borussii wstąpił w sześciu edycjach Ligii Mistrzów. Środowy mecz z Tottenhamem był 39 meczem Łukasza Piszcza w rozgrywkach Ligii Mistrzów. Tej rozgrywki piłkarz nie może uznać za udaną, ponieważ jego drużyna przegrała z Londyńczykami 1:3. Reprezentant Polski zaliczył jednak asystę przy golu strzelonym przez Andrija Jarmołenkę. I zapisał się w historii klubu jako pierwszy obcokrajowiec, który zagrał w tylu edycjach Ligii Mistrzów.

Łukasz Piszczek podczas swoich 39 meczy rozegranych w ramach Ligii Mistrzów zaliczył 6 asyst, jednak na swojego pierwszego gola w tych elitarnych rozgrywkach musi jeszcze poczekać. W 2013 roku jego drużyna zagrała w finale Ligii Mistrzów, gdzie uległa Bayernowi Monachium.

Niedawno zawodnik pobił inny rekord w BVB. Został rekordzistą pod względem liczby występów polskiego piłkarza w Bundeslidze. Do tej pory najwięcej występów miał na swoich koncie Tomasz Wałdocha, który zagrał w niemieckiej lidze 249 razy.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.