Łukasz Piszczek
foto. pinterest.com

Łukasz Piszczek jeden z reprezentantów Polski oraz zawodnik Borrussii Dortmund przeszedł do historii klubu. To osiągnięcie ma jednak słodko – gorzki smak dla piłkarza.

Łukasz Piszczek jako jedyny zagraniczny zawodnik w niemieckiej Borussii wstąpił w sześciu edycjach Ligii Mistrzów. Środowy mecz z Tottenhamem był 39 meczem Łukasza Piszcza w rozgrywkach Ligii Mistrzów. Tej rozgrywki piłkarz nie może uznać za udaną, ponieważ jego drużyna przegrała z Londyńczykami 1:3. Reprezentant Polski zaliczył jednak asystę przy golu strzelonym przez Andrija Jarmołenkę. I zapisał się w historii klubu jako pierwszy obcokrajowiec, który zagrał w tylu edycjach Ligii Mistrzów.

Łukasz Piszczek podczas swoich 39 meczy rozegranych w ramach Ligii Mistrzów zaliczył 6 asyst, jednak na swojego pierwszego gola w tych elitarnych rozgrywkach musi jeszcze poczekać. W 2013 roku jego drużyna zagrała w finale Ligii Mistrzów, gdzie uległa Bayernowi Monachium.

Niedawno zawodnik pobił inny rekord w BVB. Został rekordzistą pod względem liczby występów polskiego piłkarza w Bundeslidze. Do tej pory najwięcej występów miał na swoich koncie Tomasz Wałdocha, który zagrał w niemieckiej lidze 249 razy.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.