sage green

Sage green wyparł millenial pink i zdecydowanie króluje w trendach dekoratorskich w tym roku. Nowy raport trendów Pinteresta także jednoznacznie wskazuje ten kolor jako na najmodniejszy i najbardziej na czasie. 

Sage green, czyli szałwia zaczął być popularny już w 2017 roku jednak to rok 2018 jest jego rokiem. Wyparł millenial pink, który był bardzo często używaną barwą w ciągu ostatnich kilkunastu miesięcy. W wielu pomieszczeniach i na ogromnej liczbie dodatków dominował właśnie ten odcień. W ogóle zamiłowanie do neutralnych kolorów na większą skalę zaczęło być zauważalne w 2016 roku. Wtedy wprost ze Skandynawii przywędrowała do nas czysta biel.

sage green 2
foto. Pinterest.com

Pudrowy róż wdarł się w nasze życie i był praktycznie wszędzie. Częste wykorzystywanie barwy sprawiło, że dosyć szybko przestał być dla nas atrakcyjny. Dlatego zrobiło się miejsce dla sage green, który według raportu trendów Pinteresta w II połowie zeszłego roku liczba wyszukiwań tego neutralnego koloru wzrosła aż o 170 proc.

sage green
foto. Pinterest.com

Sage green to odcień zieleni, który jest zaczerpnięty z natury i nadaje wnętrzom świeży wygląd. Zainteresowanie i sympatia ludzi tym kolorem wynika także z jego znaczenia. Jest barwą, która wywołuje uczucia nadziei, harmonii, wolności. Pozytywnie wpływa na samopoczucie i łagodzi stres. Kolor ułatwia też skupienie się, dlatego sprawdza się zarówno w mieszkaniu, jak i w biurze. Jednocześnie wciąż nie jest oczywisty i sprawia, że wnętrze zyskuje oryginalny charakter. 

Myślicie, że moda na sage green przejdzie tak szybko jak na millenial pink?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.