Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły od wielu lat związany z siatkarskim Bełchatowem. Jest zaliczony do grona najlepszych siatkarzy, nie tylko ze względów sportowych. Jest znany z tego, że angażuje się w pomoc dzieciom. Teraz podjął kolejną inicjatywę.

Mariusz Wlazły został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw świata w 2014. Po tych zawodach zakończył reprezentacyjną karierę, ale nadal jest aktywnym zawodnikiem grającym w PGE SKRZE Bełchatów od 2003 roku. Oprócz tego zawodnik angażuje się w pomoc dzieciom. Podczas wakacji organizuje cykle treningowe, które mają zachęcić do uprawiania sportu i wychowywać nowe pokolenia siatkarzy.
Kolejną inicjatywą mistrza świata jest jeszcze większe zaangażowanie się zawodnika w pomoc dzieciom. Mariusz Wlazły będzie patronem klasy sportowo-językowej o profilu siatkarskim, która powstanie w szkole podstawowej obok hali PGE Skry Bełchatów. Będziemy zwracać uwagę na wysoki poziom sportowy, ale równie ważna będzie nauka – podkreślił mistrz świata.
Skąd wziął się pomysł na zrealizowanie tego pomysłu? 

Pomysł zrodził się już kilka lat temu, dlatego cieszę się, że teraz wreszcie będziemy mogli go zrealizować. Wraz z moją fundacją postaramy się aktywizować dzieci, które chciałyby zaistnieć w świecie sportu. Właśnie z myślą o nich powstanie klasa o profilu siatkarskim – wyjaśnił Wlazły.

Jak dodał podczas spotkania z mediami uczniowie mają szkolić w niej „rzemiosło piłki siatkowej”, ale równie ważne będzie zdobywanie wiedzy, w tym nauka języka angielskiego. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki wskazał, że już na etapie szkoły podstawowej ważne jest ukierunkowanie świadomości dzieci i przygotowanie ich do wyzwań czekających w przyszłości.

Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych. Będziemy chcieli stworzyć społeczność na miarę rodziny, która się wspiera i może na siebie liczyć. Ważne jest nie tylko nabycie umiejętności sportowych, ale i nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz pracy w grupie – wskazał pomysłodawca projektu.

Klasa pod patronatem Wlazłego ma liczyć ok. 20 uczniów i powstanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie, mieszczącej się obok hali „Energia”, w której trenują i swoje mecze rozgrywają siatkarze PGE Skry. Nauka w niej rozpocznie się we wrześniu od IV klasy. Oprócz podstawowego programu nauczania i pięciu dodatkowych godzin wychowania fizycznego w profilu znalazły się m.in. dodatkowa liczba lekcji języka angielskiego, a także zajęcia z zakresu dietetyki i przygotowania mentalnego oraz udział w zawodach sportowych.

W ramach rekrutacji, którą zaplanowano na 8 kwietnia w hali „Energia” odbędzie się test sprawnościowy oraz egzamin z języka angielskiego.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.