Mariusz Wlazły

Mariusz Wlazły od wielu lat związany z siatkarskim Bełchatowem. Jest zaliczony do grona najlepszych siatkarzy, nie tylko ze względów sportowych. Jest znany z tego, że angażuje się w pomoc dzieciom. Teraz podjął kolejną inicjatywę.

Mariusz Wlazły został uznany za najlepszego zawodnika mistrzostw świata w 2014. Po tych zawodach zakończył reprezentacyjną karierę, ale nadal jest aktywnym zawodnikiem grającym w PGE SKRZE Bełchatów od 2003 roku. Oprócz tego zawodnik angażuje się w pomoc dzieciom. Podczas wakacji organizuje cykle treningowe, które mają zachęcić do uprawiania sportu i wychowywać nowe pokolenia siatkarzy.
Kolejną inicjatywą mistrza świata jest jeszcze większe zaangażowanie się zawodnika w pomoc dzieciom. Mariusz Wlazły będzie patronem klasy sportowo-językowej o profilu siatkarskim, która powstanie w szkole podstawowej obok hali PGE Skry Bełchatów. Będziemy zwracać uwagę na wysoki poziom sportowy, ale równie ważna będzie nauka – podkreślił mistrz świata.
Skąd wziął się pomysł na zrealizowanie tego pomysłu? 

Pomysł zrodził się już kilka lat temu, dlatego cieszę się, że teraz wreszcie będziemy mogli go zrealizować. Wraz z moją fundacją postaramy się aktywizować dzieci, które chciałyby zaistnieć w świecie sportu. Właśnie z myślą o nich powstanie klasa o profilu siatkarskim – wyjaśnił Wlazły.

Jak dodał podczas spotkania z mediami uczniowie mają szkolić w niej „rzemiosło piłki siatkowej”, ale równie ważne będzie zdobywanie wiedzy, w tym nauka języka angielskiego. Jeden z najlepszych zawodników w historii polskiej siatkówki wskazał, że już na etapie szkoły podstawowej ważne jest ukierunkowanie świadomości dzieci i przygotowanie ich do wyzwań czekających w przyszłości.

Dlatego też najmłodsi będą odbywać zajęcia z trenerami od przygotowania mentalnego, którzy pomogą radzić sobie w trudnych sytuacjach, np. po przegranych. Będziemy chcieli stworzyć społeczność na miarę rodziny, która się wspiera i może na siebie liczyć. Ważne jest nie tylko nabycie umiejętności sportowych, ale i nauka samodzielności, odpowiedzialności oraz pracy w grupie – wskazał pomysłodawca projektu.

Klasa pod patronatem Wlazłego ma liczyć ok. 20 uczniów i powstanie w Szkole Podstawowej Nr 1 w Bełchatowie, mieszczącej się obok hali „Energia”, w której trenują i swoje mecze rozgrywają siatkarze PGE Skry. Nauka w niej rozpocznie się we wrześniu od IV klasy. Oprócz podstawowego programu nauczania i pięciu dodatkowych godzin wychowania fizycznego w profilu znalazły się m.in. dodatkowa liczba lekcji języka angielskiego, a także zajęcia z zakresu dietetyki i przygotowania mentalnego oraz udział w zawodach sportowych.

W ramach rekrutacji, którą zaplanowano na 8 kwietnia w hali „Energia” odbędzie się test sprawnościowy oraz egzamin z języka angielskiego.

(Źródło: PAP)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.