Mosting nowy przykry trend w randkowaniu

Randkowanie powinno kojarzyć się z pozytywnymi emocjami i zadowoleniem. Jednak nie zawsze jest tak miło. Po ghostingu pojawił się mosting nowy przykry trend w randkowaniu. Sprawdźcie szczegóły. 

Mosting nowy, przykry trend w randkowaniu pojawił się stosunkowo niedawno. Dotychczas jako o niemiłym trendzie i skutku ubocznym szukania miłości przez internet był ghosting. Zjawisko to charakteryzuje się dobrym początkiem znajomości. Zazwyczaj para ma za sobą parę udanych spotkań, niewiele może dwa, a może trzy. Mają ze sobą kontakt, wszystko wygląda dobrze. Po czym, po krótkiej znajomości następuje zerwanie kontaktu, jedna strona milczy, bez wskazania powodów, bez wyjaśnienia sytuacji. Po prostu znika jak duch.

Można powiedzieć, że ghosting jest bolesny i niezrozumiały i tego typu zachowanie wzbudza nasze oburzenie. Jednak mosting jest jeszcze gorszy. Tutaj wszelkie zerwanie relacji następuje nie w początkowej fazie, a w momencie, w którym jesteśmy już zaangażowani w tę znajomość. Poznajecie kogoś nowego, spotykacie się, jesteście ze sobą w kontakcie, wszystko idzie do tego, abyście zaczęli tworzyć związek. Padły już pierwsze deklaracje, wyznania, a co potem? Potem cisza i niemożność skontaktowania się z drugą osobą.

Po raz pierwszy ten termin pojawił się w magazynie MEL i zyskał dużą popularność. Ostatnio rozgłos temu zjawisku zapewniła także dziennikarka New York Timesa, która w swoim felietonie opisała historię swojego ostatniego związku. Gabrielle Ulubay najpierw od swojego partnera usłyszała kilka wyznań miłosnych oraz śmiałych komplementów. Następnie, gdy dzwoniła do niego w telefonie słyszała tylko irytujący sygnał oczekiwania.

Jak psycholodzy tłumaczą mosting? Wskazują na brak empatii, zaburzenia emocjonalne, jednak nie są w stanie określić dokładnych przyczyn postępowania w taki sposób. Raczej wykluczają, że w takich sytuacjach chodzi o relacje oparte tylko na seksie, ponieważ spora część deklaracji i komplementów pada już po kontakcie intymnym, a znajomość urywa się nagle, bez żadnych wcześniejszych przesłanek ku temu.

Mosting może wzbudzać lęk w aktywnych użytkowaniach aplikacji randkowych, którzy szukają tam kogoś do poważniejszej i bardziej zaangażowanej relacji niż opartej tylko na zabawie i seksie.

Mamy nadzieję, że nie mieliście kontaktu z ludźmi wpisującymi się w trend ghostingu i mostingu.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.