na co do kina w weekend

Weekend sprzyja bliższemu obcowaniu z kulturą. Od dzisiaj w repertuarach kin pojawią się nowości, w tym jedna mocno oczekiwana premiera. Sprawdźcie na co wybrać się do kina w weekend. 

Jeżeli lubicie kino i wypady na film to dla Was przyjemność to od dzisiaj możecie obejrzeć nowe filmy. Prawdopodobnie najwięcej widzów przyciągnie ostatnia część trylogii o Christianie Greyu i Anastasii Steele, ale dla niektórych na szczęście to nie jedyna premiera. Zobaczcie na co wybrać się do kina w weekend. 

Nowe oblicze Greya

Szczęśliwi Christian i Ana wiodą dostatnie, pełne miłości życie. Codzienność nie zabiła w nich namiętności. Ale nad ich związek nadciągają czarne chmury. Były szef Any, Jack Hyde, który poprzysiągł zemstę, czeka na czas, w którym będzie mógł jej dokonać. Za reżyserię filmu odpowiada James Foley. Jest to ostatnia część historii nakręconej na podstawie trylogii E.L. James.

https://youtu.be/NjJ4LIxrmoc

Disaster Artist

Film „The Disaster Artist” opowiada prawdziwą, tragikomiczną historię początkującego twórcy filmowego i niesławnego wyrzutka Hollywoodu, Tommy’ego Wiseau — artysty, który realizował swoją pasję w co najmniej dyskusyjny sposób. Reżyser James Franco („Kiedy umieram”, „Dziecię boże”) uczynił z niej afirmację przyjaźni, ekspresji artystycznej i pogoni za marzeniami na przekór przeciwnościom losu.

Blask

Misako jest audiodeskryptorką, tworzy napisy do filmów, które następnie czytane są widzom niewidomym lub słabowidzącym. Podczas jednej z projekcji dziewczyna spotyka słynnego operatora kamery, Masayę, którego wzrok nieodwracalnie się pogarsza. Między mężczyzną, który traci światło a kobietą, która je ściga, wybucha płomienne uczucie. Jest to japońska produkcja z wpisująca się w gatunek melodramatu. Za reżyserię odpowiada Naomi Kawase.

https://youtu.be/qrAzAfrRk5w

Miłość pisana Braillem 

12-letnia Marie, dobra uczennica i utalentowana wiolonczelistka ma pewien sekret – cierpi na nieuleczalną chorobę oczu. Wie że wkrótce będzie zmuszona do życia w całkowitej ciemności. Rodzice zamierzają przenieść ją do szkoły dla niewidomych lecz Marie ma inne plany – zamierza zdać egzamin do prestiżowej szkoły muzycznej. Aby zrealizować ten plan prosi o pomoc nieśmiałego Victora – kolegę z klasy. Krok po kroku Victor stanie się oczami Marie a oboje przekonają się, że uczuć nic i nikt nie może zatrzymać. Film został wyprodukowany we Francji i Belgii, a Michel Boujenah wyreżyserował film.

Winchester. Dom duchów

Po tragicznej śmierci męża i syna, Sarah Winchester pogrąża się w żałobie i oddala od codziennego życia. Jest przekonana, że jej rodzinę nawiedzają duchy osób, które zostały zabite z broni skonstruowanej przez jej męża, czyli ze słynnego karabinu Winchester. By bronić się przed demonami Sarah zleca budowę niezwykłej posiadłości. Na pomoc wdowie rusza jej rodzina – ściąga psychiatrę, aby zbadać kobietę. Wkrótce okazuje się jednak, że Sarah Winchester wcale nie oszalała… Film miał swoją światową premierę 1 lutego, a za reżyserie odpowiadają Peter i Michael Spierig.

 

 

1 KOMENTARZ

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.