Pałac Królowej Śniegu
foto. www.facebook.com/pg/SnowlandiaSnieznyLabirynt/

Zimowa stolica Polski uruchomiła nową atrakcję, która okazała się strzałem w dziesiątkę. Snowlandia to miejsce, które daje możliwość nietypowej zabawy na śniegu. Otworzono już Śnieżny Labirynt, Śnieżny Zamek, a teraz uruchomiono Pałac Królowej Śniegu. 

Zimowy park rozrywki położony w okolicy Tatrzańskiego Parku Narodowego to jedna z większych atrakcji zimowej stolicy Polski.

Pod skocznią narciarską „Wielka Krokiew”, podobnie jak w zeszłym roku, stanął Śnieżny Labiryntnajwiększa tego typu budowla w Polsce i na świecie. Atrakcja od kilku tygodni bije rekordy popularności, a turyści są zachwyceni. Labirynt powstał pierwszy raz w sezonie zimowym 2015/2016 roku. Tegoroczny ma powierzchnię około 3000 m kw.

Poza labiryntem w Snowlandii znajduje się zamek ze śniegu, którego baszty mają 16 m wysokości. Żeby do nich dojść, trzeba pokonać liczne komnaty, tajemne przejścia i tunele. Z tarasu można podziwiać piękną panoramę okolicy. Na terenie parku rozrywki znajdziemy też tor saneczkowy i mini zoo.

Najnowszą atrakcją, otwartą w lutym, jest Pałac Królowej Śniegu. W jego komnatach ze śniegu i lodu znajdują się rzeźby wykonane przez artystów z Podhala i Słowacji. Wstęp do pałacu kosztuje 12 zł (dorośli) i 8 zł (dzieci od 3 do 16 roku życia, emeryci, renciści i osoby niepełnosprawne). Są też dodatkowe zniżki dla rodzin.

(Źródło: wp.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.