styl wabi-sabi

Wiosna to pora roku, która sprzyja przeprowadzkom i remontom. A gdy chcemy zmienić wygląd naszego mieszkania to zastanawiamy się nad obecnymi trendami i ich funkcjonalnością. Sprawdźcie, dwa style, które obecnie wiodą prym w dekoracji wnętrz. 

Urządzanie mieszkań to trudna sprawa. Często musimy zmierzyć się z decyzjami w jakim kierunku pójść. Zastanawiamy się nad tym czy urządzać mieszkanie zgodnie z najmodniejszymi trendami na ten sezon czy zdecydować się na klasyczne rozwiązania. Jeżeli lubicie zaprzyjaźniać się z modą warto zwrócić uwagę przede wszystkim na styl wabi-sabi oraz motywy zaczerpnięte z ogrodów botanicznych.

Styl wabi-sabi

Wabi-sabi wywodzi się z japońskiej estetyki. Opiera się na idei akceptowania tymczasowości oraz niedoskonałości wszystkiego, co nas otacza. W tym stylu za piękne uznaje się to, co wiekowe, asymetryczne oraz surowe. Wabi-sabi to kult autentyczności – docenia się w nim wysłużone przedmioty o prostych formach. Japończycy potrafili znaleźć w nich piękno upływającego czasu. Głównymi wyznacznikami stylu wabi-sabi są prostota, która niesie ze sobą minimalizm, posługiwanie się neutralnymi kolorami, najlepiej wykorzystywać beże, brąze oraz szarości, dzięki którym wnętrze zyskuje przytulny charakter. Jeśli jednak lubicie, aby w waszym domu widać było bardziej żywe kolory można wykorzystać do tego ciemnozielone odcienie oraz błękity. Styl wabi-sabi wykorzystuje także naturalne materiały. Drewno, skóra, len, bawełna – to z nich powinno być stworzone wyposażenie mieszkania.

Motywy ogrodu botanicznego – dekoratorzy je uwielbiają

Aranżacje nawiązujące do ogrodów botanicznych to obecnie jeden z najsilniejszych trendów – zarówno wśród projektantów wnętrz, jak i urządzających swoją przestrzeń. Naturalne kolory, egzotyczne kwiaty oraz nadruki sprawiają bowiem, że nawet w mieszkaniu znajdującym się w środku ruchliwego miasta można poczuć się jak na łonie natury.

Trend botaniczny ma kilka wyrazistych wyznaczników m.in wykorzystanie naturalnego drewna, zieleni i błękitu. Te barwy kojarzą się z wiosenno-botanicznym klimatem. Motywy roślinności są silnie związane z tym trendem, dobrze umiejscowić rośliny na dodatkach. Poduszki, zasłony, narzuty na łózka to elementy, które mogą nadawać wnętrzu botanicznego wyglądu. Charakterystycznym dla tego trendu jest także połączenie zieleni oraz roślin z bielą i drewnem. Ciekawym przełamaniem typowego myślenia o trendzie botanicznym jest połączenie kwiatowych akcentów z kolorem czerwonym. Aranżacja w taki intensywnych barwach pobudzi Cię do działania i doda energii po zimowej nostalgii.

(Źródło: dekoria.pl)

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.