zmiana zasad w NBA

System rozgrywek NBA nie jest idealny. Ma wady jak każdy system. Często można było zaobserwować działania, które prowadziły do celowego przegrywania meczy. Rada Gubernatorów wprowadza zmiany w rozgrywkach. Sprawdźcie, czego będą dotyczyły.

NBA to najlepsza koszykarska liga na świecie. Jednak jej system także ma wady jedną z nich jest celowe przegrywanie meczy, aby uniknąć najgroźniejszego rywala. Rada Gubernatorów zebrała się, aby ustalić nowe zasady. Zgodnie z dotychczasowymi regułami, które będą miały moc jeszcze w sezonie 2017/2018, najgorsza drużyna rozgrywek ligi NBA miała 25 procent szans na wylosowanie zawodnika z numerem jeden w drafcie, drugi najsłabszy klub 19,9, a trzeci 15,6. Od 2019 roku ekipy z trzema najgorszymi bilansami będą miały takie same szanse – po 14 procent.

Dotychczas w loterii losowano trzy pierwsze wybory, a kolejne były rozdzielane według bilansów poszczególnych drużyn. W przegłosowanej reformie loteria wyłoni też posiadacza wyboru numer cztery, a dopiero piąty i kolejne będą przydzielane według bilansów zespołów w rozgrywkach.

Rada Gubernatorów będzie zmierzać do ograniczenia kontrowersyjnych sytuacji, kiedy trenerzy w danym dniu rezygnowali ze swoich kluczowych zawodników, tłumacząc decyzję potrzebą ich odpoczynku. Wielokrotnie miało to miejsce w spotkaniach transmitowanych przez telewizję, co obniżało atrakcyjność spektaklu sportowego. A NBA oprócz tego, że jest najlepszą ligą pod względem sportowym to jest także dochodowym biznesem. I dlatego nie można dopuścić do utraty atrakcyjności rozgrywek.

Do akceptacji zmian potrzebnych było 75 proc. głosów poparcia w liczącym 30 członków gremium. Przeciwko reformie draftu opowiedziała się tylko Oklahoma City Thunder, natomiast Dallas Mavericks wstrzymał się od głosu.

(Źródło: polsatsport.pl)

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.