piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego, przez wiele osób, weekendu. A w tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

W tym tygodniu na ekrany kin wchodzi aż 8 nowych filmów. Dużo uwagi poświęca się nowemu horrorowi – „Ciche miejsce”. Rodzice chcący zabrać swoje dzieci do kina w tym tygodniu mogą wybrać się na najnowszy film animowany Willa Glucka – „Piotruś Królik”. Sprawdźcie wszystkie piątkowe premiery w kinie.

„Nigdy cię tu nie było”

Thriller w reżyserii Lynnego Ramsaya opowiada o byłym agencie do zadań specjalnych, który postanawia odszukać pewną zaginioną nastolatkę. Mężczyzna jest pełen sprzeczności, który wyniszcza sam siebie. Wspomnienia nie dają mu spokoju i sprawiają, że chciałby, aby świat o nim zapomniał. Jednak decyduje się na misję, dzięki której ma odnaleźć dziewczynę. Okazuje się, że będzie to dla niego szansa na ocalenie także samego siebie.

„Ciche miejsce”

Amerykański horror, którego reżyserią zajął się John Krasinski opowiada o czteroosobowej rodzinie Abbotów zmuszonej do porozumiewania się w całkowitej ciszy. Aby się ze sobą komunikować używają języka migowego. Wszystko przez tajemnicze istoty, które jeśli tylko usłyszą jakikolwiek dźwięk znajdą ich… Całe życie rodziny jest podporządkowane pod to, aby nie wydać najmniejszego dźwięku, towarzyszy im ciągły niepokój. Ale chcą przeżyć, dlatego milczą.

https://youtu.be/5s9i4ei4a08

„Życzenie śmierci”

Film pokazuje historię Paula Kersey’a. Na co dzień jest chirurgiem i to on ratuje ludzkie życie, ale to się zmienia po brutalnym napadzie na jego rodzinę. To on musi poprosić o pomoc. Jednak policja pozostaje głucha na jego apele. Chirurg sam postanawia wymierzyć sprawiedliwość. Gdy uwagę mediów przyciągają zabójstwa kolejnych gangsterów, wszyscy zadają sobie jedno pytanie: giną oni z ręki bohatera czy bandyty? Pragnący zemsty Karsey zauważa, że może pomóc także innym osobom. Jednak nie każdemu podoba się to, że mężczyzna staje ponad prawem. Film reprezentuję filmy sensacyjne, a reżyserem przy tej produkcji został Eli Roth.

https://youtu.be/fASVBaAYDHI

„Piotruś Królik”

Złośliwy, niepokorny i ciekawski Piotruś Królik to postać wyjątkowa. W komedii wojna tytułowego bohatera z panem McGregorem przechodzi na zupełnie nowy poziom – być może najwyższy z możliwych. Walka toczy się, oczywiście, o kontrolę nad ogrodem pana McGregora oraz o serce zakochanej w zwierzętach sąsiadki.

„Znikasz”

Sympatyczny i spokojny dyrektor szkoły zaczyna zmieniać się nie do poznania. Przeobraża się w nieobliczalnego, działającego poza prawem i budzącego strach, psychopatę. Po jednym z ekscesów mężczyzna spada z klifu, a lekarze odkrywają u niego guza mózgu, który doprowadził do zmiany osobowości. Bohater musi jednak zostać rozliczony za swoje czyny. Powstaje dylemat, czy choroba może być usprawiedliwieniem dla popełnionych przestępstw? Dramat powstał w Danii, a w rolę reżysera wcielił się Peter Schønau Fog.

„Niewidzialne”

Paweł Sala w swoim najnowszym dramacie pokazuje jeden dzień pracy kobiet zatrudnionych z ponurej szwalni. Trzy główne bohaterki różnią się od siebie wiekiem oraz podejściem do życia, ale łączy je jedno – każda z nich skrywa jakiś mroczny sekret. W pracy towarzyszą im Krojczy, mężczyzna po studiach filozoficznych, oraz tajemnicza nieznajoma – Maria Miracle. Katalizatorem w wyjaśnieniu tajemnic kobiet staje się zaciek na zagrzybionej ścianie, który w ciągu dnia powiększa się i przybiera coraz bardziej niepokojące kształty. Kolejne tragedie skrywają śmietnik na podwórku oraz podłoga szwalni, spod której wydobywają się ludzkie jęki, płacze i wołania, przedzierając się przez warkot maszyn do szycia…

„Huragan”

Film katastroficzny w reżyserii Roba Cohena opowiada o grupie przestępców, która napadła na militarną placówkę i próbuje dostać się do zamkniętych w sejfie pieniędzy. Wykorzystują zamieszanie związane z nadciągającym ogromnym huraganie, który z łatwością porywa samochody, domy a nawet kontenerowce. Jedyną osobą, która zna kod do sejfu jest Casey – agentka rządowa. Jednak kobieta zrobi wszystko, aby gotówka nie wpadła w niepowołane ręce. 

„Pół na pół”

Francuska komedia w reżyserii Alexandry Leclère pokazuje bohaterów, którzy świadomie decydują się na trójkąt miłosny. Sandrine, która po kilkunastu latach małżeństwa zostaje zdradzona przez Jeana nie chce zemsty, ale uczciwego układu z jedną zasadą: podzieli się mężem z jego kochanką po połowie. „Pół na pół” to losy pozornie dojrzałych bohaterów, którzy w rzeczywistości cały czas szukają miłości i zrozumienia. Czy romans, który wyszedł na jaw, pozwoli im spojrzeć na swoje związki na nowo?

Wybieracie się w ten weekend do kina?

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.