premiery w kinie

W piątki w kinach pojawia się najwięcej nowości. W tym tygodniu także z racji walentynek mieliśmy premiery w środę. Jednak było ich zdecydowanie mniej niż dziś. 

W tym tygodniu aż 10 filmów miało swoją premierę w Polsce. A weekend sprzyja wychodzeniu do kin, więc warto wiedzieć w czym możemy wybierać.

Na początek środowa premiera, czyli Czarna Pantera

T’Challa po śmierci ojca wraca do rodzinnego kraju, by objąć tron. Wkrótce Wakanda zostaje napadnięta przez dawnego wroga. Młody władca zbiera sojuszników, aby pokonać przeciwnika i ochronić swój lud. Jako Czarna Pantera staje w obronie nie tylko swojej ojczyzny, ale i całego świata. Film wyprodukowano w USA, a reżyserią zajął się Ryan Coogler.

A co piątkowych premier pierwsza z nich to Czwarta władza

Film w reżyserii Stevena Spielberga, który jest nominowany do Oscara opowiada historię dwóch wydawców dziennika „The Washington Post” Katherine Graham i Ben Bradlee. Stają na czele starcia amerykańskiej prasy z najwyższymi władzami, walcząc o prawo do ujawnienia szokujących tajemnic, przez cztery dekady ukrywanych przez najwyższe władze USA.

https://youtu.be/qnRJZ873ZYY

Pomiędzy słowami

Michael, 28-letni prawnik z Berlina, w niczym nie różni się od swojego szefa i przyjaciela, 34-letniego Franza. Miechael to Polak, który zerwał ze swoim krajem, jednak pewnego dnia przestaje mówić po niemiecku, a zaczyna po polsku. W życiu Michała zachodzą zmiany, gdy spotyka się ze swoim nigdy nie widzianym ojcem – Stanisławem. Wkracza do świata syna bardziej jako symbol Ojca niż prawdziwy ojciec. Mężczyźni spędzą ze sobą weekend, co odciśnie silne emocjonalne piętno na Michaelu, który zda sobie sprawę ze swego wyobcowania. Reżyserią zajęła się Urszula Antoniak.

Jeszcze nie koniec

Ciemna strona życia rodzinnego, którego początkiem jest rozwód. Najmłodsze dziecko staje się zakładnikiem narastającego konfliktu pomiędzy rodzicami. Przyparty do muru stara się zapobiec najgorszemu. Film wyprodukowany we Francji, a reżyserią zajął się Xavier Legrand.

Słudzy diabła

Po trzech i pół roku choroby kobieta umiera. Na jej leczenie rodzina przeznaczyła resztki rodzinnych oszczędności. Po śmierci kobiety ojciec Rini podejmuje się pracy, pozostawiając dzieci same w domu. Niedługo potem dom zaczyna nawiedzać upiorna zjawa łudząco przypominająca niedawno zmarłą kobietę. Reżyserią tego horroru zajął się Joko Anwar. 

Żona czy mąż?

W wyniku niewiarygodnego eksperymentu Andrea utalentowany neurochirurg, i jego żona Sofia ambitna prezenterka telewizyjna, zamieniają się ciałami. Od teraz muszą prowadzić życie swojej drugiej połówki. Ta komedia została wyprodukowana we Włoszech, a w rolę reżysera wcielił się Simone Godano.

Szron

Francusko-litewsko-ukraińsko-polska produkcja w reżyserii litewskiego twórcy Šarūnasa Bartasa to opowieść o młodych wolontariuszach, którzy wyruszają z humanitarną pomocą na wschód Ukrainy. W drodze poznają ludzi, których życie naznaczyła wojna i w bolesnych okolicznościach odkrywają złożoność swoich uczuć.

https://youtu.be/-M_XJ-0fabI

Mąż czy nie mąż?

Yassine pragnął studiować architekturę w Paryżu – rodzina i przyjaciele pomogli mu zrealizować to marzenie. Szło mu świetnie do czasu szalonej imprezy, po której zapomina pójść na egzamin. Przez to grozi mu deportacje z Francji. Aby jej uniknąć Yassine prosi swojego najlepszego przyjaciela Freda o rękę. Film to komedia wyprodukowana we Francji, a reżyserią zajął się Tarek Boudali.

Miód dla dakini

Kryminał wyreżyserowany przez Dechen Roder. Film opowiada o śledztwie w sprawie zaginionej przełożonej klasztoru. Podejrzenia lokalnych mieszkańców kierują uwagę policjanta w stronę mieszkającej samotnie pięknej przybyszki, której przypisują demoniczne zdolności. Kinley podąża jej śladem, coraz bardziej zaintrygowany tajemniczą postacią i jej opowieściami.

https://youtu.be/Qj_L-0pe9cQ

Kształt wody

Film w reżyserii Guillermo del Toro jest nominowany do Oscara. Jest określany jako baśń dla dorosłych. Elisa wiedzie monotonną, samotną egzystencję, a całą noc pracuje w pilnie strzeżonym, sekretnym laboratorium rządowym. Jej życie zmienia się na zawsze, gdy wraz z koleżanką z pracy – Zeldą odkrywa, że w laboratorium przeprowadzany jest otoczony tajemnicą eksperyment, który zaważyć może na przyszłych losach świata.

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.