Polska na niebiesko

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Z „Ogólnopolskiego badania świadomości autyzmu” wynika, że aż 95 % z nas nie potrafi wyjaśnić czym tak naprawdę jest ta choroba. Z pomocą przychodzi Fundacja JiM, która chce poszerzyć świadomość Polaków w tej dziedzinie.

Jak pokazały wyniki badań przeprowadzonych przez Fundację JiM wiedza Polaków o autyzmie jest niewielka w związku z tym warto na początek wyjaśnić czym on właściwie jest. Autyzm to całościowe zaburzenie rozwoju dziecka o podłożu neurologicznym. Nie da się go wyleczyć, a diagnozuje się go już u 1 na 100 dzieci. Dotyka wielu obszarów życia i powoduje, że dzieci rozwijają się inaczej, często zaczynają dużo później mówić, mają problem z wchodzeniem w relacje, nie reagują na imię, na nowe zabawki. Osoby chore inaczej odbierają świat, elementem towarzyszącym tej chorobie jest nadwrażliwość na bodźce. Dzieci chore na autyzm często czują się przytłoczone otaczającym światem, wszystko przez nadwrażliwość na dźwięki i kolory.  Poniżej możecie zobaczyć jak wygląda życie człowieka chorego na autyzm.

Światowy Dzień Świadomości Autyzmu

2 kwietnia obchodzony jest Światowy Dzień Świadomości Autyzmu. Fundacja JiM, która na co dzień niesie pomoc osobom chorym na autyzm, realizuje tego dnia ogólnopolską akcję „Polska na niebiesko”. Ma ona na celu uświadamianie Polaków czym jest to zaburzenie. Fundacja poprzez swoje działanie chce zwiększyć akceptację i tolerancję dla osób dotkniętych tą chorobą. Tegoroczna akcja odbędzie się pod hasłem „Autyzm. Na całe życie”, ma ona uzmysłowić, że osoby z autyzmem żyją z nim do końca. Celem Fundacji jest pokazanie, że nie jest to stan przejściowy, ani choroba, którą można wyleczyć.

Fundacja Jim - Polska na niebiesko

Fundacja chce także przybliżyć tematykę osób dorosłych chorych na autyzm, stąd hasło przewodnie dla tegorocznej akcji. W spocie, który ją promuje możemy zobaczyć Emila, wieloletniego podopiecznego Fundacji. Niedługo kończy szkołę i pojawia się pytanie: co później? Jak tłumaczą działacze takim osobom trzeba zapewnić opiekę, zajęcie oraz terapię. A rodzice, chociaż próbują, nie wszystko mogą i niestety nie są na zawsze. Jednak Fundacja robi wiele, aby polepszyć życie osób zmagających się z tym zaburzeniem.

Jeżeli macie ochotę możecie dołączyć się do akcji. Jak? To proste – na stronie polskananiebiesko.pl możecie wypełnić formularz i wysłać w świat niebieski balon. Ten symbol to realna pomoc dla Fundacji – balon w powietrzu = złotówka od sponsora akcji. Więcej informacji znajdziecie na stronie – polskananiebiesko.pl.

My już wysłaliśmy swój niebieski balon, a Wy?

Poprzedni artykułSprytne triki na Wielkanoc
Następny artykułJak przygotować auto do wiosny?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.