wczasy w bułarii

Bułgaria to kraj, który wciąż kojarzy się niektórym z wakacyjnymi wyjazdami w czasach PRL-u. Młodzi ludzie, którzy nie pamiętają tamtych czasów, również coraz chętniej odkrywają uroki tego bałkańskiego kraju. Tym bardziej, że na przestrzeni ostatnich lat Bułgaria bardzo się zmieniła i stała się krajem naprawdę atrakcyjnym pod względem turystycznym. Jakie są zatem główne atrakcje w Bułgarii?

Sofia czyli mądrość

Sofia to stolica Bułgarii, miasto, którego historia sięga czasów starożytnych. Na przestrzeni lat znajdowała się ona nie tylko pod panowaniem Bułgarów, ale również Rzymian oraz Imperium Osmańskiego. Planując wczasy w Bułgarii należy z całą pewnością uwzględnić Sofię. Miasto to pełne jest rozmaitych zabytków, wśród których wypada wskazać chociażby Cerkiew Mądrości Bożej, Rotundę świętego Jerzego, Budynek Narodowej Opery i Teatru, czy też Narodową Galerię Sztuki.

Warna – miasto nad Morzem Czarnym

Warna to miasto, które powinno budzić pewne skojarzenia wszystkim miłośnikom historii Polski. To tutaj bowiem zginął polski król Władysław Warneńczyk. Historia miasta sięga VI wieku przed Chrystusem, kiedy to Rzymianie założyli w tym miejscu osadę. Następnie znalazło się ono w granicach Cesarstwa Bizantyńskiego. Pod panowaniem bułgarskim oraz osmańskim Warna stała się bardzo ważnym portem. Obecnie decydując się na wakacje w Bułgarii Polacy bardzo chętnie odwiedzają Warnę, gdzie podziwiają zabytki z czasów rzymskich, a także symboliczne mauzoleum Władysława Warneńczyka. Nie bez znaczenia jest również nadmorskie położenie – miasto posiada bowiem malownicze plaże.

Złote Piaski – bułgarskie Monte Carlo

Złote Piaski to urokliwy kurort położony nad Morzem Czarnym, niedaleko Warny. Jego budowa rozpoczęła się w 1957 roku. Obecnie Złote Piaski słyną nie tylko z przepięknych plaż, ale również licznych kasyn i klubów, w których turyści chętnie spędzają wolny czas. Co ważne, w kurorcie jest około 100 hoteli, co stanowi znakomitą bazę noclegową.

Bułgaria to bardzo piękny kraj, który obecnie jest odkrywany przez Polaków na nowo. Nic dziwnego, bowiem to coraz popularniejszy kierunek wypoczynku dla turystów z całej Europy, którzy wyposażeni w przewodnik po Bułgarii, z roku na rok zjeżdżają nad Morze Czarne. Warto więc pomyśleć o tym kraju planując kolejny urlop.

2 KOMENTARZE

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.