rozwód podczas snu

Będąc w związku mamy piękną wizję wspólnego układania się do snu, wieczornych czułości i przytulania. Jednak nie zawsze rzeczywistość jest taka kolorowa. Aż jedna czwarta par w USA wnosi o rozwód podczas snu. Sprawdźcie szczegóły. 

Dzielenie łóżka z partnerem może być bardzo przyjemne i może być tym do czego dążycie, jednak nie zawsze jest to takie miłe, na jakie wygląda. Nieraz pary borykają się z problemem bezsenności, ponieważ partner im uniemożliwia spokojny i regularny sen. Dlatego coraz więcej par decyduje się na rozwód podczas snu, czyli po prostu spanie oddzielnie. 

Spanie z partnerem może być przyczyną problemów ze snem, zwłaszcza jeśli mamy do czynienia z kłopotliwą kwestią chrapania. Niektórzy z nas nie są w stanie tego zaakceptować i ten fakt pogłębia ich bezsenność. Rozwiązaniem mogą być osobne łóżka, a nawet sypialnie. Coraz więcej osób się na to decyduje. To może być klucz do uratowania związku.

Jak pokazuje badanie przeprowadzone w 2010 roku przez National Sleep Foundation prawie jedna czwarta par wniosła o rozwód podczas snu. Niedawno Mattress Clarity, czyli strona internetowa poświęcona analizie produktów do spania, opublikowała nowe dane na podstawie przeprowadzonej na terenie całego kraju ankiety. Badanie było przeprowadzone na próbie 3 tysięcy osób. Wynika z nich, że ponad 30 procent Amerykanów chciałoby spać osobno. Obawiają się jednak reakcji partnera. Ciekawym aspektem tego badania jest fakt, że gdyby partnerzy wspólnie podjęli decyzję o spaniu w oddzielnie woleliby ukrywać ten fakt, nie chcieli by o tym opowiedzieć, ani rodzinie ani przyjaciołom.

Więcej mężczyzn niż kobiet chciałoby mieć własną przestrzeń do spania. W badaniu 40% panów zadeklarowało chęć posiadania oddzielnych sypialni, jednak różnica nie była wysoka, bowiem 38% pań także myśli o takim rozwiązaniu. Jak radzą psychologowie warto przedyskutować tę kwestię jeśli poprzez wspólne spanie relacje w związku się psują. Kołem ratunkowym w takiej sytuacji mogą być osobne łóżka lub sypialnie. Jednak jak zastrzegają specjaliści jest to sprawa bardzo indywidualna i nie zawsze się sprawdza. Zwłaszcza wtedy, gdy spanie oddzielnie wiąże się z ucieczką od problemów i zwiększaniem dystansu między partnerami.

Co myślicie o takim rozwiązaniu – zdecydowalibyście się na spanie osobno?

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.