Saturn

MediaMarktSaturn Polska po wnikliwych analizach rynku postanowił połączyć dwa swoje brandy. W związku z taką decyzją Saturn znika z polskich sklepów. Sprawdźcie szczegóły. 

SpółkaMediaMarktSaturn Polska planuje połączenie swoich dwóch sieci ze sprzętem RTV i AGD. Wszystkie placówki pod marką Saturn zmienią nazwę na MediaMarkt. Proces zmian ma zakończyć się we wrześniu tego roku. Jednak już teraz można zauważyć, że w niektórych sklepach trwają przygotowania do zmian szyldu.

Jak tłumaczy prezes spółki MediaMarktSaturn Polska Marcin Rosati obie marki zarówno Media Markt jak i Saturn zostały dobrze przyjęte przez polskich konsumentów oraz zostały obdarzone dużym zaufaniem. Jednak po wnikliwych analizach polskiego rynku zarząd spółki musiał podjąć jakieś znaczące kroki. Zdecydowano się na połączenie dwóch sklepów i teraz wszystkie będą występować pod nazwą Media Markt. Maciej Rosati wyjaśnia tę decyzję tym, że po prostu Media Markt jest na naszym rynku dużo dłużej niż Saturn i jest bardziej zakorzeniony w świadomości Polaków.

Proces rebranidngu rozpocznie się w maju i potrwa do końca września br. Dla pracowników ta zmiana to tak naprawdę tylko zmiana nazwy firmy, w której są zatrudnieni. MediaMarkt przejmie wszelkie zobowiązania wobec klientów sieci Saturn.

Równolegle z procesem integracji sieć MediaMarkt będzie kontynuowała ekspansję w Polsce i rozwijała strategię sprzedaży wielokanałowej.

(Źródło: businessinsider.com.pl)

 

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.