piątkowe premiery w kinie

Piątek to początek upragnionego weekendu. W tym czasie możemy pozwolić sobie na trochę rozrywki. Często naszym sposobem na relaks jest film. Dlatego przedstawiamy Wam piątkowe premiery w kinie. Sprawdźcie. 

W tym tygodniu swoją premierę ma siedem filmów. Jedną z najgłośniejszych nowości jest szeroko reklamowany Deadpool 2. Jednak fani innych gatunków niż filmy akcji także znajdą coś dla siebie. Sprawdźcie piątkowe premiery w kinie.

Deadpool 2 

Druga część kultowego Deadpoola wchodzi do kin. Amerykański film akcji w reżyserii Davida Leitcha opowiada o życiu Wade’a Wilsona po groźnym wypadku. Mężczyzna stara się spełnić swoje marzenia o byciu hodowcą buldoga francuskiego. Jednocześnie żyje w otwartym związku z ukochaną kobietą i próbuje odzyskać pasję do życia. Toczy walki z wojownikami ninja i człowiekiem z metalu. Podróżuje po całym świecie, by odkrywać znaczenie rodziny, przyjaźni i by ubogacić swoje życie seksualne.

Zimowi bracia

Surrealistyczny, absurdalny, duński dramat, zostawiający na białym puchu ślady czarnego humoru. Film Hlynura Pálmasona zabiera nas do robotniczej osady w środku lasu. Mieszkają tu, jak przystało na bajkę, dwaj bracia. Jeden z nich czuje się niekochany, wyrusza więc na poszukiwanie miłości. I zdobędzie ją, choćby przemocą.

Nasze najlepsze wesele

Max jest właścicielem uznanej firmy weselnej. Przez 30 lat zaplanował i zorganizował setki imprez, ale po drodze utracił cały zapał do pracy. Para zakochanych – Pierre i Helena – stawia przed nim wyzwanie. Chcą zorganizować swoje przyjęcie weselne w XVII wiecznej posiadłości. Max stara się, aby uroczystość była dopięta na ostatni guzik. Jednak podczas zabawy przyjęcie zaczyna zamieniać się w katastrofę. Czy Max i jego ludzie zdołają opanować sytuację, zanim będzie za późno? Reżyserią komedii zajął się Olivier Nakache.

Bóg nie umarł: Światło w ciemności 

Wokół kościoła Św. Jakuba narasta coraz więcej sporów. Przeciwnikom wiary przeszkadza fakt, że świątynia stoi na terenie uniwersytetu. Gdy pewnej nocy pożar pustoszy kościół, władze uczelni postanawiają wykorzystać okazję, by usunąć parafię ze swojego terenu. Wielebny Dave zmaga się z pogróżkami i szykanami. Mimo poparcia parafian, zaczyna rozważać przeniesienie świątyni. Prawdziwe wątpliwości w jego sercu zasieje pojawienie się jego dawno niewidzianego brata, który niespodziewanie włączy się w konflikt wokół kościoła. Gorzkie wspomnienia powrócą, otworzą się dawne rany. Bracia będą musieli zmierzyć się z trudnymi pytaniami z przeszłości. Dramat wyreżyserowany przez Michaela Masona został wyprodukowany w Stanach Zjednoczonych. 

https://youtu.be/c8Qn1qAgD9A

Książę i dybuk

Dokumentalny film wyreżyserowany przez Elwirę Niewierę zabiera nas w podróż śladami Michała Waszyńskiego autora wielu znanych przedwojennych filmów oraz producenta hollywoodzkich hitów. Produkcja stara się rozwikłać tajemnice życia tej znanej postaci. Waszyński w życiu często zmieniał swoją tożsamość i pisał od nowa własną biografię. Ludzie, którzy mieli okazję się z nim zetknąć, zapamiętali go jako: dystyngowanego arystokratę, notorycznego kłamcę, Żyda – wiecznego tułacza oraz homoseksualistę i męża włoskiej hrabiny w jednej osobie.

Po latach 

Marco to były działacz lewicowy. We Włoszech został skazany za morderstwo, jednak dzięki doktrynie Mitteranda od 20 lat żyje na zesłaniu we Francji. Kiedy w 2002 na włoskich uniwersytetach zaczyna się buntować opozycja, a zabójstwo sędziego otwiera stare rany i wznieca spór między Włochami a Francją, mężczyzna znów zostaje postawiony w stan oskarżenia. Nieoczekiwanie zmienia się nie tylko jego dotychczas spokojne życie we Francji, lecz także życie jego 16-letniej córki. Co więcej, za jego błędy sprzed lat będzie musiała zapłacić także rodzina Marco, która wciąż mieszka we Włoszech. Film został stworzony we Francji i we Włoszech, reprezentuje gatunek filmów dramatycznych. A jego reżyserią zajęła się Annarita Zambrano.

https://youtu.be/75i8_mx8z8g

Traktorek Florek ratuję farmę

Niekiedy może wydawać się, że nic nie jest w stanie zburzyć wiejskiej sielanki. Przyjaciele: Gustaw i Florek jak zawsze oddają się wiejskim zajęciom, pracy, zabawie i beztrosce. Jednak przyjazd tajemniczych przybyszy w garniturach burzy ich spokój. Kompani muszą połączyć siły żeby ocalić farmę, na którą mają chrapkę wielkomiejscy urzędnicy. To ludzie bez serca, którzy kierują się wyłącznie bezdusznymi przepisami. Wszyscy mieszkańcy farmy rozpoczynają zatem wielką mobilizację i obmyślają plan, który ma powstrzymać biurokratów.

Miłego seansu!

Skomentuj

Skomentuj
Wprowadź swoje imię
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

The reCAPTCHA verification period has expired. Please reload the page.